Wpis z mikrobloga

Mnie to ciekawi czy jak ceny za te kilka lat w końcu na prawdę zaczną spadać, czy wtedy @mickpl odtrąbi wtedy sukces? Nie piszę specjalnie, że kupi mieszkanie, bo on go nigdy raczej nie kupi. Gość ma od kilku lat tyle czasu na swój tutejszy profil i dodatkowo jeszcze teraz na prowadzenie Betonowe Złoto na X, gdzie #!$%@?ł w krótkim czasie #!$%@?ł 3000 wpisów, że imo prawdopodobnie jest na jakiejś rencie albo na czyimś utrzymaniu. Jakie jest wasze zdanie w tej kwestii?
#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #kredythipoteczny

Czy mickpl będzie świętował jak za kilka lat nadejdzie korekta?

  • Tak 36.1% (39)
  • Nie 21.3% (23)
  • Usunie konto do tego czasu 42.6% (46)

Oddanych głosów: 108

  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dusk_Forest77: zadna korekta nie będzie wystarczająca dla kogoś kto przeczekali covid, stopy zero, rekordowa inflacje, okienko zakupowe z wyższymi stopami, bk2pro. Pomijam ze jak ktos chce realnie kupic mieszkanie od 6lat siedząc 24h na wykopie, musi zwyczajnie nie mieć kasy
  • Odpowiedz
@Kutafonix215: dla mnie ewenementem jest jak ktoś zwlekający z zakupem mógł przeczekać BK2 pro? xD Stopy zero, rozumiem, brak wkladu wlasnego, jakieś ryzyko, że tylko na 5 lat stały %, ale BK z 10 letnią gwarancją spokoju, to jedno wielkie XD Przecież to było koło ratunkowe dla ludzi, którzy przespali wszystkie okazje.

Sam żałuję, że nie ogarniałem budowy wcześniej, ale BK2 uratował mi dupę. Zaoszczędzę z 300k. przez 10 lat
  • Odpowiedz
@Kutafonix215: No właśnie do tego zmierzam, tu nie chodzi o to zeby coś kupić i poprawić swoją sytuację, gdyż prawdopodobnie w jego przypadku i tak to jest niemożliwe. Tu chodzi o pisanie o spadkach i aprobatę innych osób w podobnej sytuacji w postaci plusów i serduszek. Przez co czuje się ważny, że ma jakąś misję. Dochodzi jeszcze jego mitomania którą wykopki wypierają, bo daje im on nadzieje. Swoją drogą na
  • Odpowiedz
jak ktoś zwlekający z zakupem mógł przeczekać BK2 pro?


@PanieAreczku: ci zwlekający to nie zwlekają, bo chcą, a dlatego, że nie mają pieniędzy. Spadki to ich pobożne życzenia, bo widzą, że odkładają na wkład własny wolniej, niż rośnie minimalny wymagany wkład
  • Odpowiedz
@Ogau: no ale to po co blokują pomoc dla tych, którzy mogą skorzystać? Żeby somsiad też miał gorzej? Żeby inni tkwili z nimi na wynajmie? Po co próbują ściągać innych ze sobą? nie kumam tego totalnie
  • Odpowiedz
@Dusk_Forest77: nie kupi, bo nie ma zamiaru kupna. Przecież to co mówi, a to co robi nie trzyma się kupy.

@mickpl Miał rezerwować wcześniej i pakować się w bk2 bo tylko głupi by pieniędzy darmowych nie brał. Nie wziął, dlaczego?

Razem z @pastibox wyliczają że teraz się nie opłaca, bo odsetki wyższe niż wynajem. Ale był czas kiedy były niższe, dlaczego nie brali? Przecież oni staż w poszukiwaniu
  • Odpowiedz
po co blokują pomoc dla tych, którzy mogą skorzystać?


@PanieAreczku: to akurat dobre, bo transfer kasy do deweloperów nam niepotrzebny. Ja mam już małe mieszkanie i kupując większe nie mogę skorzystać z tych gównoprogramów. I takich ludzi jest mnóstwo. Co to za pomoc w zakładaniu rodziny, kiedy nie da się zmienić mieszkania na większe, kiedy jedno z rodziców ma już klitkę?
  • Odpowiedz
@PanieAreczku: przede wszystkim dla własnego interesu. Oni sami się na program nie łapią. Inna sprawa że z programem też się nie łapią, ale nadzieja w ludziach silna. Sam nie rozumiem tego wojowania, usprawiedliwienie jest niby sensowne - dbanie o pieniądze podatników, żeby hajs do dewelopera nie poszedł, itd. ale umówmy się - nie takie przekręty miały już w tym kraju miejsce, zazwyczaj przeciętny Polak ma to w dupie bo ma
  • Odpowiedz