Wpis z mikrobloga

@PieknyWojciechPostrachDziewic: z 2 strony są materiały które wykorzystują niemal 1:1 rzeczy z innych tv lub innych marek które mogłyby zdjąć za to materiał, a tego nie robią.
Tutaj pryzypomina mi się sprawa jak TVN wykupił kiedyś prawa do sąsiadów a potem bez żadnego powodu pozdejmował stare przeróbki z tej kreskówki mimo że prawo k---a nie działa wstecz.
A jako że tvp obecnie jest pod podobną batutą to resztę sobie dopowiedz
  • Odpowiedz
@NaChuiMiTaCHata: Na takiej zasadzie mógłbym wykupić prawa do np dlaczego ja po czym w-----ć w p---u wszystkie filmiki z yt w których pada choćby sformułowanie nawiązujące do tego paradokumentu. Widzisz jaki to ma sens. Prawnie może to nie mieć takiego zastosowania ale nikt normalny tego tak nie robi
  • Odpowiedz
@Dziwny_Dzwiek_Gzymsu: Ale jak się odwoła to film wraca. Wtedy ten co dał roszczenie musi wrócić z wyrokiem sądu. Jeśli wróci to ci zamkną kanał dlatego ludzie się nie chcą odwoływać bo się boją, że może jednak nie mają prawa do tych materiałów, jak autor tego filmu.
  • Odpowiedz
@NaChuiMiTaCHata: Ale to bezsens. Wychodzi na to że gdybym kupił yt i usunął wszystko bez powodu na podstawie praw autorskich z mozambiku to też to przechodzi. Prawo tutaj zawodzi, bo gdy korporacja zakupi coś czego wcześniej używałeś w swojej twórczośći to może ci w-----ć potem na podstawie "prawa autorskiego" i nie możesz z tym nic zrobić(tzn owszem sądzić się ale tutaj znowu przepalony hajs, czas itd). Tutaj prawo nie powinno
  • Odpowiedz
@yousouyou:

Ale jak się odwoła to film wraca.

Nie. Tylko jezeli okaze sie, ze roszczenie bylo nieprawidlowe, a nie wraca z automatu po zgloszeniu odwolania.
Skad Ty te swoje teorie bierzesz? Zarzadzam kilkoma ogromnymi kanalami na yt dla dosyc duzych tworcow i pierwszy raz slysze podobne koncepcje.
  • Odpowiedz
@NaChuiMiTaCHata: Możliwe, i dlatego oczekuję że ktoś mi wytłumaczy bo z moją wiedzą i zebraniem tego do kupy do z tej perspektywy sprawa jest niepoważna i niepowinna nigdy mieć miejsca. Prawo to nie chrupki w sklepie że poczekają pomimo że większość instytucji w niedzielę np jest nieaktywna lub aktywność ma ograniczoną, no ale prawo to prawo i ma być ono przestrzegane niezależnie od godziny dnia miejsca. Obecnie to wygląda tak(to
  • Odpowiedz
  • 4
@KrzysztofRathaichik prawo nie działa wstecz ale zakup praw do jakieś marki to nie ustalenie nowego prawa. do tego te wszystkie przeróbki łamały prawa autorskie od zawsze tylko wcześniejszy właściciel o tym nie wiedział albo miał to w dupie xd
  • Odpowiedz
@kr4wy: stawiam na to 2 bo końcowo tu taka ciekawostka nawiązując do tej sprawy z sąsiadami - zyski z tych przeróbek trafiały na konto studia robiącego sąsiadów czyli tak naprawdę wszyscy wychodzili na swoje. Dlatego też ta konkretna sprawa to było czyste "co kur?
  • Odpowiedz
@KrzysztofRathaichik to z posesja to dobry przykład. Powiedzmy, że masz działkę i mało cie interesowało, że dzieciaki przychodziły tam grać w piłkę. Ale potrzebowałeś hajsu działkę sprzedałeś mi. Ja sobie tych dzieciaków tam nie życzę więc mogę im zakazać wstępu.
  • Odpowiedz