Wpis z mikrobloga

#800plus #trzeciadroga #podatki #lewica #zalesie

Ich chyba do reszty pogrzało żeby uzależniać 800plus od zarobków...przecież to nie jest zapomoga rodzinna dla najbiedniejszych tylko ułatwienie dla posiadających dzieci i jakaś nawet minimalna zachęta do posiadania dzieci, że coś się zwróci z tych podatkow..Jak można odebrać to tym co to sponsorują z podatków i zostawić dla tych nie pracującym lub bez ambicji pracującym w najgorszej robocie za najmniejszą kasę??Jak można na takich ludzi głosować? Rozumiem zmniejszenie rozdawnictwa, oszczędności no ale jak zabieramy to zabierzmy wszystkim a nie tym co na to pracują...Nie chodzi mi o to że ja to chcę bo wolałbym żeby nie płacili nikomu, ani nie mowie ze jak powiedzą ze dadza kase to ktoś sie zdecyduje na dziecko, ale o kurde jakikolwiek szacunek dla tych co sponsorują cały ten mechanizm, a socjaliści i lewica to ludzi traktują jak widać jak frajerów wychwalając nierobów i patologię.
fff112 - #800plus #trzeciadroga #podatki #lewica #zalesie

Ich chyba do reszty pogrza...

źródło: 1000104280

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fff112: 500 czy 800+ nigdy nie miało być stymulatorem do posiadania dzieci. Ten dodatek miał zmniejszać ubóstwo, przekierować środki od bogatszych do biednych. Bardziej go należy traktować jako rekompensata za żłobek, przedszkole, mieszkanie, samochód. 500+ było także narzędziem propagandowym dzięki któremu osoby w wieku 40+ głosowały na pis. Oni dobrze wiedzieli, że z tego dzieci nie będzie w dłuższej perspektywie bo brakuje mechanizmów by pobudzić chęć posiadania dzieci.
Zabieranie dzisiaj
  • Odpowiedz
500 czy 800+ nigdy nie miało być stymulatorem do posiadania dzieci.


@Qullion: "Proponowane rozwiązanie ma zmniejszyć obciążenia finansowe rodzin związane z wychowywaniem dzieci, a tym samym zachęcać do podejmowania decyzji o posiadaniu większej liczby dzieci"
  • Odpowiedz
@CaptGinyu: oni dobrze wiedzieli, że to nie pchnie ludzi do posiadania dzieci, a sam program nie był skierowany do wszystkich tylko do tych co spełniają kryteria dochodowe. Później się wycofali z tych słów, że to ma zachęcać ludzi do posiadania dzieci.
Głównie miało to zachęcić biedotę i emerytów do głosowania na pis.
  • Odpowiedz