Wpis z mikrobloga

Cześć.
Mam bardzo dziwny problem z aplikacją mapy od #google. Problem pojawił się po zmianie telefonu i nigdy wcześniej z czymś takim nie spotkałem. Otóż gdy korzystałem z nawigacji aplikacja gubiła zasięg GPS i pojawiał się stosowny komunikat że szuka sygnału lub strzałka określająca moją pozycję skakała zamiast płynnie przesuwać się po mapie. Gdy uruchomiłem np. Janosika wszystko działało prawidłowo. Tak więc problem leżał gdzieś w mapach.
Bateria ma dostęp nieograniczony. Lokalizacja też ma wszystko ustawione prawidłowo (sprawdzalem z drugim telefonem) jednak cały czas są problemy. W przypływie desperacji przywróciłem ustawienia fabryczne lecz też nie pomogło. I teraz najciekawsze. Na telefonie mam 2 konta google. X - główne którym się loguje do telefonu, sklepu play, zdjęć google, mam wykupioną przestrzeń na dysku itd oraz drugie konto powiedzmy Y- tam ogarniam bardziej służbowe rzeczy. Gdy jadę na X -nawigacja klatkuje i działa słabo a na Y wszystko działa prawidłowo xd. Jak to k... możliwe? Macie jakiś pomysł co powoduje te problemy na jednym koncie?

#android #samsung
  • 2
  • Odpowiedz
@lgc89: strzelam teraz, ale czy nie masz gdzies w opcjach konta niefirmowego/map googla poustawianych uber ustawien prywatnosci, anonimowosci i reszty. Google/android do okreslenia lokalizacji, laczy sie aktualnie chyba ze wszystkim co tylko mozliwe i nadaje jakis sygnal w eter.
Jesli ograniczyles te mozliwosc, a w dodatku tel ma gowniany odbiornik gps i slabo lapie sygnal, to moze tak byc.
Yanosik byc moze omija te ustawienia i stad jego prawidlowe dzialanie.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@PurpleHaze no właśnie nic nie zmieniałem. Generalnie konta i ustawienia mam raczej domyślne. Różni je tylko cel wykorzystania. Nie widzę żeby czymkolwiek się różniły w ustawieniach. Aplikacją mapy też jest ta sama przecież i mam takiego mindfucka przez to że muszę znaleźć przyczynę xd
  • Odpowiedz