Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Pierwszy raz w życiu zostałem bezrobotny. Dowiedziałem się nagle. Dziwna sprawa. Mam pieniądze na utrzymanie, nie mam dzieci, hipoteka jakaś szczątkowa także nie mam tragicznej sytuacji finansowej. Mógłbym sobie gdzieś pojechać albo siedzieć i pierdzieć w krzesło długo. Ale to nie o tym. To jest takie dziwne uczucie w człowieku - ta niepewność mnie rozsadza.
Jestem zdrowy i silny, mam ręce chętne do pracy - raczej sobie poradzę. Jak nie w branży to mogę robić sporo innych rzeczy.
Gorzej z psychiką - nie powiem że świat się zawalił, no bo wiadomo - korporacja to wbrew pozorom nie jest całe życie ani świat, ale czuję się dziwnie, niepewnie teraz.
Macie rady jak podejść do tematu?
Co mogę zrobić w państwie jako osoba bezrobotna? Są jakieś zasiłki dla bezrobotnych, ale nie mam pojęcia jak to działa.
#mirkopomusz #pytanie #bezrobocie #prozazycia



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: Pewnie masz jakiś okres wypowiedzenia, szukaj roboty od razu w branży, jak będzie problem to obniż wymagania i znajdź cokolwiek - zawsze mając już pracę jakąkolwiek możesz szukać takiej docelowej z zarobkami i warunkami.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Ja też zostałam osobą bezrobotną po wielu latach pracy i rozumiem co czujesz. Z jednej strony ulga i odpoczynek od sajgonu, ale z drugiej wstyd przed ludźmi i obawa przed nową pracą. Ja szukam od trzech miesięcy, ale nie jest łatwo. Najpierw należy się zarejestrować w urzędzie pracy, tam gdzie jesteś zameldowany, by mieć ubezpieczenie zdrowotne. Zasiłek dla bezrobotnych należy się, jeśli miałeś umowę o pracę na cały
  • Odpowiedz
Gorzej z psychiką - nie powiem że świat się zawalił, no bo wiadomo - korporacja to wbrew pozorom nie jest całe życie ani świat, ale czuję się dziwnie, niepewnie teraz.

Macie rady jak podejść do tematu?


@mirko_anonim: pierwszy raz Cię z pracy wyrzucili?

Ja sobie jako zaloga lodki zacząłem pływać. Nie zarabiam dużo, wydaje mało
programista15cm - >Gorzej z psychiką - nie powiem że świat się zawalił, no bo wiadomo...

źródło: 20240626_224646

Pobierz
  • Odpowiedz
Macie rady jak podejść do tematu?


@mirko_anonim: przestań mieć mental niewolnika - dosłownie Pan Cię odprawił z poletka, Ty nie masz zobowiązać, masz zdrowie, masz pieniądze a jesteś wydygany BO PRACY BRAK

nwm weź sobie kup takie grube krzyżówki 1000 i spróbuj to rozwiązać CAŁE bez zaglądania do neta - jak czegoś nie będziesz wiedzieć to musisz pozyskać tą informację z biblioteki albo od innych ludzi

będziesz miał zajęcie na
Dietetyq - >Macie rady jak podejść do tematu?

@mirko_anonim: przestań mieć mental ni...

źródło: Krzyzowki-1000-panoramicznych-1-2023-Technopol

Pobierz
  • Odpowiedz