Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mam kolezanke ktora kupila od dewelopera mieszkanie 85 metrow na ostatnim pietrze wierzowca z tarasem za gotowke od rodzicow we #wroclaw. Kupowala poltora roku temu za 1.2m zlotych. W przyszlym tygodniu wystawia to mieszkanie na sprzedaz za pomoca dwoch sliskich (tfu) agentow takich ze na kilometr widac ze sprzedadza Ciebie wraz z babcia tylko zeby zarobic 5 zlotych. Powiedzialem kolezance ze wezme mieszkanie za 10k od metra to sie na mnie potwornie obrazila. A ja zaczalem wyliczac, teren zalewowy, sluchac sasiadow, tory tuz obok, daleko od centrum, pewien park przemyslowy tez tuz obok co ciagle "buczy".

Wystawila za 2.2m ze az oczy jej sie swiecily. Kupila za 1.2m i po roku chce 2.2m. Kurde zwrot lepszy niz Warren Buffet.

A skromna prowizja dla sliskich agentow to 6% od sprzedazy. 130,000 zlotych za wystawienie zdjec na olx.

Znaczy sie jeszcze musi sprzedac ( ͡° ͜ʖ ͡°)


#nieruchomosci #wroclaw #heheszki



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: heracinsky
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mam kolezanke ktora kupila od dewelopera mies...

źródło: 728aa334366b14522a70c57d34ae7bcb13d9ccb5ba32e99f63b683f40c4fde96

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • 2
Ach te wrzucenie w nieruchy oszczędności dwóch pokoleń (starzy i/lub teściowie + młodzi nie tacy młodzi bo 30+).

IMO taka logika (cena zakup + cena wykończenia + inflacja + 50-70%) przy sprzedaży jest od dawna tylko znajduje nabywców/fliperów.

Andrzej, to jebnie.
  • Odpowiedz
Andrzej, to jebnie.


@Ma1: To samo mówią ludzie od nie pamiętam jak dawna. Przynajmniej 15 lat. I tak samo krzyczeli, że 5k za metr to szaleństwo i za "chwilę" pieprznie.
A prawda jest taka, że 70% mieszkań schodzi jako inwestycja i "bezpieczna" forma lokowania kapitału i dopóki to się nie zmieni to ceny nie spadną. Zwłaszcza, że banki ziemi inwestorzy maja ogromne.
  • Odpowiedz
@Ma1: bez jaj, nawet dzisiaj po szalonym runie bk2 bez problemu w 5 minut znajdę takie metraże za mniej niż 1mln i to w lepszej lokalizacji od dewelopera. A jeżeli mówimy o 2022, 14k za metr przy lokalu 85m to totalnie nieakceptowalna cena
  • Odpowiedz
  • 1
@#!$%@?: śledzę rynek Wrocławski i jeżeli dobrze pamiętamł (ale ręki nie dam se uciąć) że takie penthousy miały ceny ofertowe w okolicach 14k/m2 (ale chyba z garażem i komórka w cenie) właśnie juz pod koniec 2022r.

200-300m od tej inwestycji inny dewcio sprzedawał i sprzedaje za +30% drożej bo nad Odrą...
  • Odpowiedz
@Ma1: To, że mając je deweloperzy nie odczuwają presji czasu tak bardzo jak kupujący. Bo raz, że nie potrzebują kasy, żeby dokupować ziemi, a dwa, że mogą zawsze sprzedać tę posiadaną aby podtrzymać płynność. Właśnie dlatego już po pandemii i podniesieniu stóp procentowych, kiedy popyt spadł o jakieś 3/4 ceny zaczęły delikatnie maleć dopiero jakieś 1,5 roku później. Więc moim zdaniem nie jebnie ale co najwyżej zaliczy kilka % korekty.
  • Odpowiedz
bez jaj, nawet dzisiaj po szalonym runie bk2 bez problemu w 5 minut znajdę takie metraże za mniej niż 1mln i to w lepszej lokalizacji od dewelopera. A jeżeli mówimy o 2022, 14k za metr przy lokalu 85m to totalnie nieakceptowalna cena


@#!$%@?:Weź mi pokaż te oferty od develoepera za mniej niż bańka w lepszych lokalizacjach. Może być nawet bez tarasu Naprawdę chętnie je zobaczę :)
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: ona nie chce tego sprzedać tylko sprzedawać. Moi teściowie też od prawie 10 lat tak robią. "Jeśli ktoś da nam tyle pieniędzy, to się stąd wyprowadzimy".

U znajomej było wystawione mieszkanie z zawyżoną ceną, przyjechał francuz i sobie kupił, bo mu lokalizacja odpowiadała.
  • Odpowiedz
https://atalcitysquare.pl/mieszkania


@#!$%@?: No to ja bym się kłócił czy to jest taka fajna lokalizacja. Obok tory, okolica nie jest za fajna i w sumie wszędzie stoisz jak masz wyjechać. Najbliższa zieleń to jest za Traugutta. 86 metrów to jest 940 k niby tutaj. Z miejscem garażowym to już jest bańka (o ile cen nie zmienili). Poza tym te układy na tych dużych mieszkaniach to niektóre się do niczego nie nadają u nich bo też patrzyłem.

tych zje3bow od spravii to w sumie chj jeden wie bo trzeba maile pisać, w październiku w każdym razie w miarę ceny mieli dobre, niewiele wyższe niż w atalu, a lokalizacja dobra


@#!$%@?:
  • Odpowiedz