Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Dosyć ciężka spytuacja rodzina liczę na rady.
Sprawa wygląda tak umarł mi ojciec, ojciec z którym nigdy nie miałem kontaktu pijak,matka go alienowała ode mnie raczej słusznie potem znalazła ojczyma i tak to leciało..Mam 26 lat ojca ostatni raz widziałem 10 lat temu mimo że mieszkaliśmy 15km od siebie.
No ale do rzeczy mam po ojcu spadek dom+garaż+auto+konto+stajnia,stodoła i 7HA pola wartość jakbym to spieniężył około 800-900k i teraz pytanie czy ten spadek wziąć czy się zrzekać? Do ojca mam bardzo negatywny stosunek i mój honor mi mówi żeby się zrzec a z drugiej strony powiedzenie "pieniądze nie śmierdzą" też jakoś do mnie przemawia..
Rodzina ojca tj dwóch braci i siostra (wujkowie których nie znam)próbuje już mnie tego spadku pozbawić knują że byłem zły nie byłem na pogrzebie,nic mi się nie należy itpp, będzie z nimi problem...
Co wy byście zrobili na moim miejscu? Jakoś bardzo mi się w życiu nie przelewa wiem że ten spadek zmienił by moje życie o 180° jednak do końca życia mogę sobie wypominać potem że sam za wiele nie osiągnąłem tylko większość zawdzięczam ojcu i to ojcu z którym nie miałem kontakt...
No łeb mi pęka od dwóch tygodni...
HELPPPP

#polskiedomy #tatacontent #pytanie #patologiazewsi #pieniadze #psychologia #przegryw #zalesie #nieruchomosci



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

Przyjał /ęła byś w takiej sytuacji spadek?

  • Tak 96.9% (248)
  • Nie 3.1% (8)

Oddanych głosów: 256

  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

będzie z nimi problem


@mirko_anonim: "rodzinka" nic nie ugra (no chyba że się zrzekniesz). Jak mu po pijanemu podali do podpisania testament to i tak wyciągniesz od nich zachówek. Jedynie kwestia długów, bo jak grzał to mógł narobić pożyczek. Dobrze było by się zorientować co, komu i ile wisi, czy gra jest warta świeczki.
Jak na tapecie jest 800k papieru to chyba odpowiedzialniej jest się konsultować z prawnikiem niż z
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: bier i się nie zastanawiaj. Pomyśl tak - jak nie weźmiesz to jego popier&*#$ rodzinka dostanie, a tego być chyba nie chciał?

Jakbyś miał problem z wydaniem całego hajsu, to pisz na priv.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: skoro ojciec im nie zapisał w testamencie a zostawił tak o, to jest twoje i w #!$%@? tam w tą rodzine ojca. tylko sie dowiedz jakoś czy z tym spadkiem tez długu jakiegos nie ma. jak nie ma to bierz. Znaczy ja bym wziął
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: > mogę sobie wypominać potem że sam za wiele nie osiągnąłem tylko większość zawdzięczam ojcu i to ojcu z którym nie miałem kontakt...

To naprawdę nic złego, że się coś dostało w spadku. Nie wszystko trzeba sobie samemu zawdzięczać. Jakoś dzieci przedsiebiorców sobie nie wypominają, że ojciec zatrudnił ich w zarządzie. A to, że z ojcem nie miałeś kontaktu, to nie Twoja wina. Nie przejmuj się dalszą rodziną.

Spadek
  • Odpowiedz
@PietrekSpodKrakowa: nie bądź tego pewien. Moja mama właśnie to przerabia, mój chrzestny próbuje wywalić całe swoje rodzeństwo na 100% spadku po mojej babci i zony i dzieci po 2 wujkach którzy zmarli w ciągu 3 tygodni jedno po drugim. Testamenty przedstawił wszystkie z ta sama data i u tego samego notariusza. I tak to się toczy. A to wszystko o kilka dzialek pod Grodziskiem i mieszkanie w Warszawie. Więc tacy
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: kolejny dla którego honorem jest klepać biedę. Ludzie się modlą o taki spadek, jak chcesz to odrzucaj, pracuj w kołchozie i pław się w tym jaki jesteś "honorowy".
  • Odpowiedz
Bierz ten majątek i stwórz sobie i swoim dzieciom najlepsze życie ever. Jeśli jesteś jedynym spadkobierca czyli jedynym dzieckiem to sprawa sądowa będzie prosta. Pierwsza część to ustanowienie spadkobierców w sądzie. Koszt chyba z 200zl. Druga to dział spadku. Normalnie sąd jak nie weźmiesz adwokata to poprowadzi to w taki sposób, że zrozumiesz te procedury.
  • Odpowiedz
@bartpl: Jak facet nie miał żadnej nowej żony i innych dzieciaków to OP jest jedynym dziedzicem 100% majątku. Rodzeństwo i rodzice w takim scenariuszu nie dziedziczą niczego.
  • Odpowiedz