Wpis z mikrobloga

#programista15k https://groups.google.com/g/pl.comp.programming/c/3KYaBXJwoQM/m/kFeRMeozT_oJ

dyskusja prowadzona w 1999 roku czyli kiedy większości wykopków nie było jeszcze na świecie a tam:

- Indie xD

- sztuczna inteligencja

- programiści bogaci jak zawsze - "Pracę za 3000 naprawdę nie jest trudno znaleźć, przyanjmiej w Warszawie.", tymczasem średnia płaca w PL wtedy 20k rocznie https://www.zus.pl/baza-wiedzy/skladki-wskazniki-odsetki/wskazniki/przecietne-wynagrodzenie-w-latach

- frontend do #!$%@? "Pisanie stron WWW, to potrafia juz uczniowie w podstawowce" xD

- absolwenci studiów nic nie umio

- co to znaczy "informatyk"
  • 17
  • Odpowiedz
  • 65
@Boska_Klaudia: czekaj czekaj, chcesz powiedz ze wykopki hejterki leca na tym samym co ludzie 25 lat temu? niemozliwe ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
chcesz powiedz ze wykopki hejterki leca na tym samym co ludzie 25 lat temu?


@bb89: Raczej normalne że niedojdy i życiowe niedorajdy umieja tylko drzeć #!$%@?ę i srać na wszystko. Nawet nowych argumentów nie umieją wymyśleć tak są niedorobieni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Indie xD


@Boska_Klaudia: akurat z hindusami pracuję dobre ponad 10 lat i widziałem już w korpo przymiarki, żeby zwolnić 90% i wziąć hindusów, a potem było wielkie wycofywanie się z pomysłu. W tym momencie to już nie tylko nie jest dobry pomysł, ale w dodatku wcale nie aż tak tani jak kiedyś.
  • Odpowiedz
@Boska_Klaudia: w takich chwilach mi się przypomina koncept Marxa, nie pamiętam dokładnej nazwy, ale w socjologii wszystko idzie cyklami - pojawia się rzecz, potem jest zapominana, potem następuje kolejna iteracja tejże rzeczy. Dokładnie tak samo jest tu XD
  • Odpowiedz
@Boska_Klaudia: tylko że Expert był ówcześnie znanym trollem. Siedział sobie w USA oderwany od polskiej rzeczywistości i radośnie komentował (dziś byśmy powiedzieli trollował) rzeczywistość rzucając kontrowersyjne slogany aby pobudzić publike do dyskusji.
  • Odpowiedz
  • 0
@IPKISS Z kilkoma kumplami mieliśmy już wtedy kompy. I uwierz, że gdyby nie takie szkolne informatyki sporo ojców i matek dzisiejszych programista15k nie oswoiło by się z komputerami i dalej ich nie posiadało. Od czegoś trzeba było zacząć, żeby dzisiejsi dwudziestolatkowie nie mogli sobie wyobrazić życia bez kompa.
  • Odpowiedz
@Mekki: Nie wiem czy ten przedmiot miał jakiś wpływ na to ilu programistów aktualnie mamy i nie podejmę się wróżenia. Ale jak tak sobie zerknę pamięcią do tamtych czasów to pamiętam, że wtedy dzieciaki więcej wiedzieli od nauczycieli na informatyce :P Głównie się grało w jakieś gierki typu Test Drive czy Worms na tym przedmiocie, a wystarczyło, że jeden dzieciak miał komputer w klasie i potem cała reszta też chciała
  • Odpowiedz
  • 1
@IPKISS E, no u mnie w liceum jakoś niedługo później otworzyli salę wyposażoną w japka. A ja w sumie całe liceum tłukłem w gierki jak reszta ogarniała offica albo bawiłem się najpierw logo a potem turbopascalem. Oidp w czwartej klasie to nawet c++ żeśmy liznęli, więc nie było źle. Tym bardziej, że do liceum chodziłem w Suwałkach.
  • Odpowiedz