Wpis z mikrobloga

IKEA poucza Polaków jakiego języka mają używać!

Poza klasykami jak "cygan" i "murzyn", znany sklep meblowy za problematyczne uznał m.in. sformułowania: osoba niepełnosprawna, związek homoseksualny, zmiana płci, kryzys migracyjny: https://www.ikea.com/pl/pl/local-apps/pdf/Leksykon-dobrego-jezyka.pdf

Pod propagandową ulotką podpisała się m.in. "Judyta Rozmus, Liderka Projektu Wsparcia Osób z Doświadczeniem Uchodźczym w IKEA Retail w Polsce".

Znalezisko: https://wykop.pl/link/7469377/ikea-poucza-polakow-jakiego-jezyka-maja-uzywac

#bekazlewactwa #polska #ikea #propaganda
biaukowe - IKEA poucza Polaków jakiego języka mają używać!

Poza klasykami jak "cygan...

źródło: Screenshot 2024-06-18 at 16.18.53

Pobierz
  • 134
  • Odpowiedz
"Judyta Rozmus, Liderka Projektu Wsparcia Osób z Doświadczeniem Uchodźczym w IKEA Retail w Polsce"


@biaukowe: Lewica uwielbia swoją nowomowę, najbardziej znany u nas przykład to oczywiście PRL.
  • Odpowiedz
Nie rozumiem dlaczego nigdy nie jest poruszany kluczowy temat.

Mianowicie dlaczego te lewicowe aktywiszcza, zawsze wyglądają tak jak wyglądają?

I naprawdę mówię to bez żadnej złośliwości. Przysięgam. Ale jestem tym bardzo zainteresowany od strony psychologiczno-socjologicznej. Czy to poglądy wpływają na wygląd, czy wygląd na poglądy?

Jestem ciekawy czy ktoś się nad tym kiedyś pochylił od strony naukowej, bo to #!$%@? nie jest przypadek.
  • Odpowiedz
Akurat to jest bardzo częste i praktycznie na każdych studiach, w którym przejawia się takie coś (pedagogika, psychologia, medycyna) uczy się, że to jest "osoba z niepełnosprawnościami".

@Ka4az: i słusznie. Szczególnie człowiek zaczyna widzieć problem z "osobą niepełnosprawną", gdy ktoś bliski staje się tą osobą z niepełnosprawnością. Zresztą, nie tylko IKEA - jestem tłumaczem i praktycznie każda firma, której materiały miałem przyjemność tłumaczyć widzi różnicę między osobą niepełnosprawną, a osobą
  • Odpowiedz
@Tywin_Lannister

#!$%@?, każdy murzyn / arab / ktokolwiek nie z Polski, jak mu mówiłem, że świetnie mówi po polsku, to się cieszył z komplementu XD Też bym się cieszył, jakby jakiś murzyn w Somalii mi powiedział, że świetnie mówię po somalijsku XD Okazuje się, że powinienem się czuć urażony! ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Bo to dosłownie aktywiszczowa kalka dla państw post kolonialnych typu UK czy Francja. Nawet
  • Odpowiedz
Nielegalny migrant / nielegalna migrantka – bardzo krzywdzące i stygmatyzujące określenie, które powinno całkowicie zniknąć z dyskusji o migracji. Żaden człowiek nie jest nielegalny.


@pregunta: prawie jak gwałciciel - bardzo krzywdzące dla osoby, która potrzebowała seksu.
  • Odpowiedz