Wpis z mikrobloga

@majkel88: No sie nie zgodze, bo jak ktos ma chociaz 15k na fakturze to pewnie na 8.5 czy 12% leci ryczaltem i ma wszystko w pompie, z pelnym zusem mu zostanie ponad 11k na reke. Glownym problemem podatkowym w Polsce jest to ze istnieja dwa rownolegle swiaty - swiat UOP gdzie 'bogole' sa meczeni podatkami ~45% i swiat dzialanosci gdzie jest 3x mniej obciazen. By znormalizowac sytuacje powinnismy miec twarde prawo
  • Odpowiedz
@majkel88 teraz 4 netto osoba po studiach dostanie od razu bez doświadczenia. Juz w budżetowce swiezo po studiach masz koło 5 na rękę. Dążę do tego, że wg mnie za klasę średnia może mają się ludzie zarabiający koło 6k. Ci co mają 4k uważają się za biedaków.
  • Odpowiedz
@impress-migorius każdy ma prawo miec własne wyobrażenie i uważać dowolną kwotę :p

Dla mnie klasa średnia znaczy, że możesz sobie pozwolić na przyjemności, coś odłożyć na inwestycje i spinać budżet z zapasem bez większych wyrzeczeń.

Ja napisałem, że dla mnie, zaczyna się od tej kwoty, tj. Jakąś niższa klasa średnia, a rozpiętość Może być i do 50k. Generalnie w Polsce 10% najlepiej zarabiających ludzi miało ok 13 350zl brutto miesięcznie w 2022.
  • Odpowiedz
@Metylo: @majkel88 ale wy wiecie, że klasa średnia jak sama nazwa wskazuje określa ludzi o przeciętnych w pewnym marginesie zarobkach w danym kraju i ona jest inna dla każdego państwa bo w każdym państwie są inne zarobki. Czytając tutaj komentarze ja odnoszę wrażenie że punktem odniesienia jest amerykańska albo nie wiem niemiecka klasa średnia i tyle. Problemem faktycznym jest spłaszczanie wynagrodzeń absurdalnym ręcznym sterowaniem gospodarki, a przy słuchaniu Minister dziemianowicz która
  • Odpowiedz
@Metylo:

Przyrównywanie zwyklych roboli typu stolarz, kafelkarz, klepacz kodu do milioneròw to właśnie domena lewicy.

Wedlug ich oficjalnego programu, każdy kto zarabia ponad 18k brutto miesięcznie, jest bogaczem i powinien płacić większe podatki.
  • Odpowiedz
@kinlej:

Jednak normalni ludzie mają więcej wspólnego z miliarderem niż z bezdomnym. Przynajmniej mają dach nad głową, jedzą z talerza a nie ze śmietnika i nie siedzą w kałuży własnego moczu.

Bezdomny śpi w noclegowni, i je w jadłodajni Caritasu, siedzenie w kałuży moczu też nie jest dla nich obowiązkowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Dlkvv i wytresowali proletariat jak jakieś kundle. Spróbuj napisać coś o czterodniowym tygodniu pracy, o podatkach od dziedziczonego kapitału czy kapitału w ogóle to cię zjedzą pisząc "oni na to zapracowali". Ale dopóki mamy lewicę która woli zajmować się numerami PESEL dla psów i refundacją podpasek zamiast nagłaśniać realne problemy to niestety tak będzie.
  • Odpowiedz