Wpis z mikrobloga

Stoję przed kolejnym dylematem - brodzik czy odpływ liniowy w kabinie typu walk in. 

Trochę temat zgłębiałem i wciąż nie wiem. Doszedłem do takich wniosków:

liniowy:

+ mniej zakamarków i łatwiejsze czyszczenie
+ na poziomie płytek więc ładniej wygląda

-podobo szybko się zapycha
-jednak to płytki i fuga więc z czasem może popękać - zalewać wylewkę

Brodzik:

+zwarta konstrukcja, nic nie będzie pękać
+ niektórym może się podobać taki wygląd

-niektórym może się nie podobać :)

Ktoś może napisać kilka słów o tym? Z własnego doświadczenia lub podobnego researchu?

#budowadomu #budujzwykopem #remontujzwykopem #budowa #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #pytanie #kiciochpyta
ATAT-2 - Stoję przed kolejnym dylematem - brodzik czy odpływ liniowy w kabinie typu w...

źródło: Screenshot 2024-06-18 at 14.57.41

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
podobo szybko się zapycha

-jednak to płytki i fuga więc z czasem może popękać


@ATAT-2: jak płytkarz slaby to tak jest

możesz zrobić sobie taki bardzo płytki brodzik i masz połączenie zalet (lub wad w zależności jak spojrzeć )

edit: w sumie jest taki na obrazku
  • Odpowiedz
w jednej łazience będe miał zamkniętą bo blisko drzwi i ościęznica


W drugiej otwarta bo mniej czyszczenia


@ATAT-2: to w jednej zrob brodzik a w drugiej liniowy i wolaj za 2 lata ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
Ja ma obie opcje, na parterze brodzik z konglomeratu a na piętrze walk-in. Obie opcje czyści się tak samo, tak samo są kudły różowej ;p
Konglomerat wystaje mi na 8mm, pod odpływ linowy musisz konkretnie zaizolować hydroizolacją a fuga musi być epoksydowa
  • Odpowiedz
@ATAT-2: mam odpływ liniowy od kilku lat, nic się nie zapycha, nic mi nie pękło, wygląda wszystko bardzo estetycznie, jestem zadowolony. Wydaje mi się nawet że taki brodzik gorzej doczyścić, silikony po kilku latach do wymiany etc.
  • Odpowiedz
-podobo szybko się zapycha


@ATAT-2: zależy jaki odpływ zamontujesz, podobne problemy mozesz miec w brodziku. w koncu to ten sam poziom spadku

+ mniej zakamarków i łatwiejsze czyszczenie


@ATAT-2: nie za bardzo rozumiem gdzie jest łatwiej czyścić. W obu przypadkach masz maskownice odplywu i tą samą szybę

jedyna różnica to w strukturze materiału i odczuciu pod stopami. Płytki rektyfikowane mają ostre krawędzie i to może na boso przeszkadzać.
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Mam liniowy i jest bardzo spoko, nie zauważyłem, żeby się zapychało - raz na rok może muszę przeczyścić ale tak jak mirek wyżej pisze albo zamykana kabina albo przynajmniej jakiś próg na dole bo niestety albo trzeba uważać gdzie woda leci albo z mopem później po łazience śmigać.
  • Odpowiedz
@ATAT-2 mam liniowy i jest dobry. Nam fachowiec mówił, że zapycha się jak się nie dobierze odpowiednio odpływu do warunków panujących ;) I warto kupić taki z sitkiem. Ja swój muszę czyścić raz na 2 miesiące, zajmuje to chwilę bo mam sitka, które wyciągam i na których wszystko się osadza.
  • Odpowiedz
+ mniej zakamarków i łatwiejsze czyszczenie


@ATAT-2: No i tu się mylisz, w liniowym masz fugi które po jakimś czasie zachodzą, chyba ze zrobisz epoksydowe, ale to nadal więcej wgłębień gdzie może zbierać się syf.

Na FB grupie z łazienkami 80% pedantycznych różowych potwierdzało że to liniowy się dużo łatwiej czyści.

Ja robię brodzik, przykleję go do wylewki i dojadę do niego płytkami więc zamiast tych 2,5 cm będzie wystawał tylko
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Rób brodzik. Fugi pod prysznicem średnio się sprawdzają. Tam zawsze jest wilgoć i pojawia się grzyb. Ciężko to też czyścić.

Na mieszkaniu miałem duży, prawie płaski brodzik z Kaldewei i było super. Teraz mnie podkusiło żeby zrobić liniowy i żałuję.
  • Odpowiedz
Rób brodzik. Fugi pod prysznicem średnio się sprawdzają. Tam zawsze jest wilgoć i pojawia się grzyb. Ciężko to też czyścić.


Na mieszkaniu miałem duży, prawie płaski brodzik z Kaldewei i było super. Teraz mnie podkusiło żeby zrobić liniowy i żałuję.


@hrabia_ponimirski: zgadzam się
  • Odpowiedz
  • 0
@ATAT-2 Jak chcesz aby ładnie wyglądało to odpływ liniowy, jak nie chcesz mieć problemów z rozlaną wodą to brodzik. O tym że jest zapchany odpływ dowiadujesz się zawsze za późno, gdy woda rozlewa się po łazience. W brodziku masz wyższe ścianki i woda się nie rozlewa. Ja bym się chyba zdecydował na odpływ liniowy, ale nisko obsadzony aby powstała pod prysznicem głębsza niecka w której się może zebrać więcej wody gdy opływ
  • Odpowiedz
@ATAT-2: ja zdecydowałem się na liniowy ze spadkiem w jedną stronę (nie koperta) i u mnie problemy są dwa: non stop zapchane sitko włosami różowej (czyszczenie trwa 10 sekund), co jest rzeczą raczej indywidualną; co 2 lata pojawia się pleśń na silikonowych spoinach (raczej też kwestia indywidualna). Ogólnie wygląda bardzo estetycznie, wygodnie się korzysta. Nie masz się co bać nieszczelności po czasie, bo pod płytki daje się 2-3 warstwy hydroizolacji, więc
  • Odpowiedz
@murarz13

@ATAT-2 Jak dla mnie odpływ liniowy ale zamykana kabina. W otwartej zimno i wszędzie woda.


Mam liniowy i polecam, ale mam też otwarty prysznic i jeśli nie zachowujesz się pod nim jak labrador, to również polecam. Łatwo się czyści i jest po prostu ładny. Nie zabiera optycznie przestrzeni i jest przedłużeniem łazienki, szczególnie tej mniejszej.
  • Odpowiedz
@ATAT-2 tylko walkin z odpływem liniowym. Brodzik ma znacznie znacznie większą szansę, że się gdzieś odkształci (np. zapadnie na środku), albo gdzieś coś będzie nieszczeln, w porównaniu do płytek. Dobrze położona płytka, odpowiednio zaizolowana hydroizolacją nie popęka. A co do wyglądu, no to każdy ma swój gust

  • Odpowiedz