Wpis z mikrobloga

Siemka, w pracy zawodowej muszę obcować z jedną toksyczna osobą, która co chwila zmienia zdania, czepia się z dupy i ogólnie jest niestabilna.

Zupełnie nie wiem jak do tego podejść xD Macie jakieś poradniki jak radzić sobie z osobami, które są niekonstruktywne, gdy nie można ich po prostu wyeliminować?

#pracbaza #psychologia
  • 27
  • Odpowiedz
  • 1
@I-____-I Nie sądzę, może myśleć że jestem niekompetentna, głupia co najwyżej. I szczerze - nie interesuje mnie to, po prostu chciałabym wiedzieć jak do niej podejść, żeby nie zgłupieć
  • Odpowiedz
  • 2
@Moseva No to lipa. Może zapytaj o co jej chodzi, czy dojdziecie do porozumienia w jakiś sposób. A jak nie to olej ciepłym moczem, traktuj jak rozkapryszone dziecko
  • Odpowiedz
muszę obcować z jedną toksyczna osobą

niestety tak, musimy współpracować


@Moseva:
Komplementuj, zapewniaj, że jest warta więcej niż to, co ma tutaj i zachęcaj do zmiany pracodawcy. Ja tak sobie poradziłem z jednym lekko narcystycznym zoomerem (dzieciaczek dwa lata po studiach), który nic nie ogarniał, był leniwy jak cholera, najlepiej przychodziło mu zwalanie winy na wszystkich wkoło a ego miał takie, że się ledwie w openspejsie mieściło.

Wystarczyło pół roku
smk666 - >muszę obcować z jedną toksyczna osobą
niestety tak, musimy współpracować

@...

źródło: 77716280fb84f1f3de7dfb1d4b9dde55

Pobierz
  • Odpowiedz
@Moseva: ograniczyć komunikacje do absolutnego minimum, pisać maile zamiast rozmawiać kiedy tylko to możliwe.

To co wydaje mi się ciekawe to że tego typu problemy które opisujesz w 90% dotyczą relacji "jedna baba drugiej babie". Czy tak trudno jest ograniczyć i wysterylizować relacje z trudną osobą?
  • Odpowiedz
@Moseva: same dobre odpowiedzi z ciemna triada zachowujesz sie jak oni; madrosc psychopatow to dziala, choc najlepiej jest nie wbudzac w nich emocji bo oni uwielbiają karnic sie konfliktami
  • Odpowiedz
chciałabym wiedzieć jak do niej podejść, żeby nie zgłupieć


@Moseva: spytaj która Moseva dziś jest ( ͡° ͜ʖ ͡°) a tak serio nie przejmuj się lub zgłaszaj do przełożonych
  • Odpowiedz
muszę obcować z jedną toksyczna osobą, która co chwila zmienia zdania, czepia się z dupy i ogólnie jest niestabilna.


@Moseva: W tym momencie opisałaś 80% kobiet w zakładach pracy XD
  • Odpowiedz
@Moseva: oświadczasz takiej osobie że jest niekonsekwentna oraz że ma #!$%@? w garach. I od dzisiaj wasza komunikacja, dzielenie się taskami itd będzie tylko drogą pisemną, co by potem nie było problemów. W razie dalszych problemów, masz podkładkę pod #!$%@? do szefa/menagera
  • Odpowiedz
@Moseva: Jak jesteście na równorzędnym stanowisku, to potakuj i rób swoje z uśmiechem. Absolutnie nie bierz dziwnych zachowań koleżanki do siebie.
Jeśli znajdziesz w sobie przestrzeń to pomyśl może, że ta dziewczyna miała bardzo smutną historię i nie znalazła jeszcze innego sposobu funkcjonowania i jest przykra dla otoczenia.
Nie wiem na jakim stopniu otwartości jest wasza codzienna komunikacja, ale co stoi ci na przeszkodzie powiedzieć, że jakieś konkretne zachowanie koleżanki
  • Odpowiedz