Wpis z mikrobloga

Ludzie, jeśli przeszkadza wam #woke i #poprawnoscpolityczna w nowych #gry, #filmy, #seriale i wgl w #popkultura to może po prostu omijajcie takie twory?

Całe to #lewactwo w popkulturze wzięło się nie dlatego, że istnieje jakaś wielka grupa, która steruje wszystkim, a po prostu #korporacje i #inwestorzy zauważyli, że #lgbt, #julkiztwittera, #cuckold i wszelkie inne twory to też grupa docelowa, dlatego teraz próbują stworzyć coś dla wszystkich. Cała ta woke #agenda to po prostu teoria spiskowa, prawdopodobnie rozpuszczana przez inne korporacje, mająca na celu pokazać, że "Ich" popkultura jest zła, a "nasza" dobra.

Nie odbieram tego, że "GO WOKE, GO BROKE" ma sens, ale też nie trzeba przesadzać i iść w #rasizm i #homofobia, bo wiadomo, sam bym bił pianę, jakby wypuścili np. #battlefield w trakcie #powstaniewarszawskie, gdzie byśmy grali czarnym gejem, bo jak wśród powstańców na pewno były osoby LGBT+, o czym nawet wspomina Wanda Traczyk-Stawska i inne powstańczynie, tak już osoby innej rasy, może z małymi wyjątkami w postaci #zydzi, gdzie też mogę się mylić, były naprawdę wielką rzadkością wśród osób walczących w powstaniu warszawskim.

Ale do sedna, po prostu przestańmy promować słabe gry, bo co nam przeszkadza, że jest #murzyn w #assassinscreed Shadows, tym bardziej, że jest postacią historyczną? Ja wiem, że każdy chciał zagrać Shinobi i właśnie po to #ubisoft dodał postać Naoe, ale to nie najgorszy problem tej gry, jak i całej branży, bo wyjdzie ona prawdopodobnie zabugowana na premierę. Już nie mówiąc o tym, że na 100% dostanie day one patcha, a przy okazji jest droga jak #!$%@?, bo kto przy zdrowych zmysłach kupuję grę za 300 zł, tym bardziej w #preorder?

WSPIERAJMY DOBRE GRY, A NIE BEZDUSZNE KORPORACJE
  • 35
  • Odpowiedz
@JuanPablitoSegundo_2137: niestety to tak nie działa. Popatrz na Disneya. Straty liczone w setkach milionów dolarów, akcje padają na ryj, a oni dalej wciskają to woke gówno do swoich filmów i gier. Oni nie przejmują się kasą, bo są finansowani z innych źródek. Zależy im tylko na szerzeniu swojej chorej ideologii, zaszczepianiu jej w młodych, żeby nie wiedzieli, że kiedyś istniała inna normalność. Ten argument, że korpo robią to tylko dla zysku
  • Odpowiedz
@JuanPablitoSegundo_2137: Postacie fikcyjne to grupa docelowa? Jakby szli typ tropem ze postacie musza byc tej samej rasy co gracze, to by zrobili wszystkich bialych i zoltych a czarnych by najpewniej w ogole nie bylo. A poza tym - kto identyfikuje sie jako typ ciala A albo typ ciala B? Mysle ze duzo wiecej mamy mezczyzn i kobiet. No chyba ze typy ciala sa takie bogate ze daliby na gownogre 300 zlotych,
  • Odpowiedz
@cybher2:

Popatrz na Disneya. Straty liczone w setkach milionów dolarów, akcje padają na ryj, a oni dalej wciskają to woke gówno


Sprawdziłem teraz sprawozdanie finansowe Disneya i jak 2019 i 2020 zamknęli z stratą, tak od 2021 notują zyski

do swoich filmów i gier


Tu Cię mam, bo jak do filmów wciskają, co chcą tak jak mają wciskać cokolwiek do gier, gdy poza 20th Century, Lucasfilm i Marvel Games udzielającymi jedynie
  • Odpowiedz
@An-Dagda:

tyle ze fabula gry ma akurat niewiele zwiazku z ta postacia historyczna, moze fabula gry wyjasni skad on sie wzial w tej Japonii. Ale nie zmienia to faktu ze do tej pory seria byla znana z poznawania roznych kultur od srodka, a tutaj gramy cudzoziemcem.


AC zawsze był ahistem, taka moja odpowiedź. Jeśli fabuła będzie dobra to nie mam sam problemu, ale jak go wcisnęli, bo *otwieramy atlas historyczny* czarny
  • Odpowiedz
Sprawdziłem teraz sprawozdanie finansowe Disneya i jak 2019 i 2020 zamknęli z stratą, tak od 2021 notują zyski


@JuanPablitoSegundo_2137: Tutaj masz artykuł o stratach w wysokości 800 mln Disneya: https://film.wp.pl/wszyscy-wstydza-sie-tych-filmow-straty-siegaja-800-mln-dolarow-7023894118587296g

Nie wiedziałem, że tolerowanie osób odmiennych to coś chorego.


@JuanPablitoSegundo_2137: Nie chora, dlatego że toleruje osób odmennych tylko chora bo wciska mniejszości tam gdzie nie ma to sensu. Czyli np. murzyna do feudalnej Japonii jako samuraja. Wszelkie silne kobiety, których
  • Odpowiedz
@cybher2: Kurde, nie chce mi się znowu odpowiadać długim wpisem, ale trochę szurasz w kwestii Disneya. Ja ich nie bronię, nie mówię, że nie są przez kogoś finansowani czy coś, ale Disney to nie tylko wielkobudżetowe filmy, to też parki rozrywki, seriale, VOD, kablówka i pewno coś o czym sam nie pamiętam czy tam nie wiem, więc mogą sobie pozwolić na straty w jednym dziale. Tak samo wygląda z Xperiami, które
  • Odpowiedz
@An-Dagda @JuanPablitoSegundo_2137
Trochę #pdk trochę nie bo z tymi "woke" grami (bo murzyn w świecie gdzie kosmici się #!$%@?ą z papieżem to tak realistyczny setting że ja #!$%@? XD) to głównie się bierze stąd że najgorsze schizoidy zawsze krzyczą najgłośniej że im murzyn czy członek lgbt nie pasuje. Tylko że na takie AC shadows mamy kupę zwyczajnie dobrych gier. No ale one nikogo nie obchodzą medialnie bo nie ma się do czego
  • Odpowiedz
Skąd się bierze to szczekanie że wszystko jest woke i złe? Nie wiem ale się domyślam


@KoltajlPszeniczny: Stad ze to co staje sie woke staje sie zarazem zle. Tak jakby producentom nie zalezalo zeby sprzedac gre, tylko zeby srpzedac typy ciala A i B. Musi im ktos to sponsorowac, bo inaczej dalej by sie starali o klientow, a tak to staraja sie tylko o to zeby nie stracic sponsoringu. To po
  • Odpowiedz
to może po prostu omijajcie takie twory?


@JuanPablitoSegundo_2137: a jak mam omijac takie filmy? Wlaczam a tam leci cos o rownosci, wylaczyc mam wtedy? Czy moze czytac opisy gdzie moga byc spoilery. W sierpniu wchodzi nowy obcy i jak niby mam teraz wiediedziec czy go ogladac czy nie. Porada typu, potracil cie samochod, a mogles nie wychodzic wtedy z domu
  • Odpowiedz
@JuanPablitoSegundo_2137: Widzę że coś się obiło o uszy ale nie śledzisz jednak tematów.

Ogólnie o 'zmiany' krzyczy mały odsetek ludzi, ułamki ludzi grających. Ale krzyczą na tyle głośno i straszą cancelem na tyle groźnie że firmy im ustępują. Dodatkowo na stanowiska z mocą sprawczą są zatrudniani tacy ludzie. Co najśmieszniejsze w te gry pewnie nawet połowa tych krzykaczy nie zagrała i nigdy nie zagra.
Idąc dalej, gry się zmieniają w złym
  • Odpowiedz
@An-Dagda:

Zreszta Blackrock oficjalnie mowi ze sponsoruje zasady roznorodnosci i inkluzywnosci, i grozi odebraniem sponsoringu.


Sorki, ale tak działa kapitalizm. Jeśli, weźmy już niego, Elon by nie tyle kupił, a zapłacił przykładowo CDPowi za stworzenie konserwatywnej gry RPG w realiach rewolucji przemysłowej (zmyślam totalnie) i gra okazałaby się zla to byłaby to wina twórców, a nie wybranego settingu i ideologii, tak samo w drugą stronę.

Tak jak mówisz, twórcom nie zalezy
  • Odpowiedz
@An-Dagda To nie jest logika tylko chłopski rozum
Baldurs Gate 3, możesz stworzyć dowolny wariant swojej postaci z siurkiem czy bez, możesz wyruchac niedźwiedzia, humanoidalnego nietoperza etc.
I gra jest jednym z największych hitów tego roku
Więcej przykładów?
CB2077, romansów jest trochę mniej ale też nie nazwałbym tego sferą konserwatywną. Gra po załataniu bugów przeżywa renesans, i też jest w topce gier ostatnich lat.
Gry są słabe bo są słabe, dlaczego jak
  • Odpowiedz
Baldurs Gate 3, możesz stworzyć dowolny wariant swojej postaci z siurkiem czy bez


@KoltajlPszeniczny: Ale to nie jest zwykle przemianowanie "Male" na "Body type B" i gadanie ze przeciez wyglad nie dyktuje plci i jak mowia na twoja postac "he" to mozesz sobie wyobrazic ze cie misgenderuja bo sa transfobami. Tutaj faktycznie sie postarali, a nie zrobili na odwal bo ma sie sprzedac udzialowcom, a nie klientom. No ale Blackrock nie
  • Odpowiedz
@kaminarii

Dwoimy się i troimy pokazując jak ujowo wygląda stan obecnego gamingu, ale ludzie mają po prostu wyrąbane w jakość.


Tylko jaki to ma związek z tym że jedna postać jest czarna a druga lubi w kakao? Praktycznie żadna bo możesz zamienić te postaci generic white peasant NPC ale to magicznie nie sprawi że grze się poprawi gameplay.
Też uważam że gaming jakościowo idzie w zła stronę, ale uważam że jest to
  • Odpowiedz