Wpis z mikrobloga

Ludzie, jeśli przeszkadza wam #woke i #poprawnoscpolityczna w nowych #gry, #filmy, #seriale i wgl w #popkultura to może po prostu omijajcie takie twory?

Całe to #lewactwo w popkulturze wzięło się nie dlatego, że istnieje jakaś wielka grupa, która steruje wszystkim, a po prostu #korporacje i #inwestorzy zauważyli, że #lgbt, #julkiztwittera, #cuckold i wszelkie inne twory to też grupa docelowa, dlatego teraz próbują stworzyć coś dla wszystkich. Cała ta woke #agenda to po prostu teoria spiskowa, prawdopodobnie rozpuszczana przez inne korporacje, mająca na celu pokazać, że "Ich" popkultura jest zła, a "nasza" dobra.

Nie odbieram tego, że "GO WOKE, GO BROKE" ma sens, ale też nie trzeba przesadzać i iść w #rasizm i #homofobia, bo wiadomo, sam bym bił pianę, jakby wypuścili np. #battlefield w trakcie #powstaniewarszawskie, gdzie byśmy grali czarnym gejem, bo jak wśród powstańców na pewno były osoby LGBT+, o czym nawet wspomina Wanda Traczyk-Stawska i inne powstańczynie, tak już osoby innej rasy, może z małymi wyjątkami w postaci #zydzi, gdzie też mogę się mylić, były naprawdę wielką rzadkością wśród osób walczących w powstaniu warszawskim.

Ale do sedna, po prostu przestańmy promować słabe gry, bo co nam przeszkadza, że jest #murzyn w #assassinscreed Shadows, tym bardziej, że jest postacią historyczną? Ja wiem, że każdy chciał zagrać Shinobi i właśnie po to #ubisoft dodał postać Naoe, ale to nie najgorszy problem tej gry, jak i całej branży, bo wyjdzie ona prawdopodobnie zabugowana na premierę. Już nie mówiąc o tym, że na 100% dostanie day one patcha, a przy okazji jest droga jak #!$%@?, bo kto przy zdrowych zmysłach kupuję grę za 300 zł, tym bardziej w #preorder?

WSPIERAJMY DOBRE GRY, A NIE BEZDUSZNE KORPORACJE
  • 35
  • Odpowiedz
@An-Dagda no tak magicznie źródło przepadło XD
Okej biję się w pierś w tym miejscu, przepraszam

BG3 byl i jest własnością WotC które należy do hasbro w którym większą część udziałów ma blackrock właśnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) No i się trochę sypie Teoria cnie

Problem z jakością gier Ubi czy EA pojawił się już za czasów jak dalej wejście na lsoowy voice czat by doprowadziło co
  • Odpowiedz
Tylko jaki to ma związek z tym że jedna postać jest czarna a druga lubi w kakao?


@KoltajlPszeniczny: Wspominałeś też o jakości gier, więc napisałem to jako inny wątek który wpływa na pogorszenie gamingu.

Praktycznie żadna bo możesz zamienić te postaci generic white peasant NPC ale to magicznie nie sprawi że grze się poprawi
  • Odpowiedz
@kaminarii

Ale umiejscowienie takiej postaci w europejskim średniowieczu jako kox rycerz, czy perfidne pojedynczego historycznego wystąpienia czarnej postaci w JP, która nie była samurajem i najpewniej była tam bo mieli z niej bekę - ogromnie psuje odbiór i feeling gry.


I znowu ten chochol z Yasuke, wiemy że na pewno musiał dobrze mówić po japońsku bo źródła podają ze chętnie rozmawiał z nim Nobunaga. Tak samo nobunaga nałożył ma niego obowiązek noszenia miecza. Generalnie był postacią szanowaną przez Nobunagę i o ile faktycznie samurajem nie był to na pewno nie był tak żeby kręcić z niego bekę.
  • Odpowiedz
znowu ten chochol z Yasuke


@KoltajlPszeniczny: Tak, źródła są ze sobą sprzeczne, samych informacji jest tyle co kot napłakał. Dlatego też nie można o większości rzeczy które piszą ludzie na socialach o nim brać w ogóle za jakieś pewniki. Jedyne co jest w 100% prawdziwe - to że był w Japonii przez jakiś okres czasu, to że był sługą Ody, że miał miecz. Reszta to mniej lub bardziej wiarygodna historia. Ciężko też uwierzyć by będąc nie jakoś super długo w Japonii, tym bardziej (na start?) od razu mówił po japońsku.

Dlatego też są takie przepychanki w temacie. Bo po prostu nikt nie jest niczego w stanie potwierdzić. Rozumiesz nie? A reszta próbuje kreować kłamstwa na prawdę, zmieniając nawet definicje np na
  • Odpowiedz
@JuanPablitoSegundo_2137: To nie teoria spiskowa, bogacze wymuszają na mniejszych korporacjach posłuszeństwo, obsmarowują ich w mediach, podstawiają aktywistów którzy mają im doradzać jak dobrze wypaść przed mediami i jak zmieniać produkty żeby nikogo nie urazić, podkupują akcje i grążą wycofaniem się jeśli nie będą spełniać ich standardów.
  • Odpowiedz
@JuanPablitoSegundo_2137: wielkie korporacje kierują się tylko i wyłącznie zyskiem, jeżeli widzą że jest ogólny trend aby popierać LGBT to będą to robić aby sprzedaż rosła, gdybyśmy żyli w alternatywnej rzeczywistości w której Nazim jest promowany to wszystkie te korpo promowałby nazistów i Hitlera! W większości te korpo mają w dupie mniejszości LgBt czy inne, ale jak w focus grupach wychodzi że tak będzie lepiej ze strony finansowej czy PR to
  • Odpowiedz
@JuanPablitoSegundo_2137: jak komuś w gierce przeszkadza gej to znaczy ze jest debilem po prostu i tyle ja jako gej jakoś musiałem grać w gierki gdzie praktycznie nie ma osób lgbt przedstawionych i nie płakałem jak te płątki śniegu co potrafią napisać posta na milion słów bo zobaczyli geja/trans/czarnego w gierce/serialu/animacji
  • Odpowiedz