Wpis z mikrobloga

jaka jest logika w tym że gluchy od razu jest tez niemy może nie każdy ma ochotę gadać migowo ja mam się jeszcze uczyć migowego skoro jemu się nawet ryja otworzyc nie chce? ślepi jakoś nie postanawiają udawać do kompletu że są głusi oni sami nie wiedzą po co chyba składają te śluby milczenia
  • 23
  • Odpowiedz
  • 0
jak widzę jak ciężko komuś pojąć że gluchy to nie jesy automatycznie niemy a wybiera bycie niemym przy okazji z wygody to ciśnie mi się do głowy twoj nick
  • Odpowiedz
@kopytakonia: Nic nie rozumiesz. Głuchy od urodzenia jest niemy. Jak koś ogłuchnie jak już nauczył się mówić, to nie jest niemy.
Jak głuchy od urodzenia ma się nauczyć wydawania odpowiednich dźwięków, jeśli ich nie słyszy i nie wie czy to co wydostaje się z jego ust w jakikolwiek sposób przypomina mowę???
  • Odpowiedz
@kopytakonia: Ile masz lat?
Rozpoznasz co kto mówi, jak wyłączysz dźwięk? Pewnie trochę, w sprzyjających okolicznościach. Głusi są w tym fachowcami. Zauważ, że ci tłumacze często nieco przesadnie ruszają ustami, by łatwiej było odczytać to co mówią.
  • Odpowiedz
  • 0
@LudzieToDebile okej wszystko się zgadza ale nie nauczyłbyś się przez xx lat patrzenia się i obcowania z widokiem jak wymawiam słowa i jaki kształt ust mam wtedy rozpoznawać na poziomie komunikacji sensownej? zresztą csemu tak bardzo nie chcesz uwierzyć że oni idą na łatwiznę i tyle
  • Odpowiedz
  • 0
@LudzieToDebile Cały wpis był prowokacja która trafiła na ciebie a że jesteś sztywny jak słup to se odpuściłem i przyznaje ci się do tego
Sory za twoj czas stracony ale to nie moja wina że uznałeś że nie wiem tego wszystkiego idź teraz pogadaj z kimś normalnym
  • Odpowiedz