Wpis z mikrobloga

znowu. znowu gdy zblizam sie do bariery 5min/km to zaczynaja sie te cholerne shin splints, ehh isover dla chlopa, gdyby nie to to juz bym bral udzial w olimpiadzie

#bieganie
  • 9
  • Odpowiedz
@cppguy: W moim przypadku pomogła zmiana diety. Zgubiłem 5 kg, pozbyłem się stanów zapalnych i problem sam zniknął. Wcześniej nic nie pomagało: rozciąganie, rolowanie, roczna przerwa w bieganiu, zmniejszanie objętości. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@cppguy: Też mam kontuzję, nie wiem co to dokładnie, ale szlag chce trafić ile treningów mam za sobą i teraz trzeba zrobić pauzę.
Przed chwilą spróbowałem ćwiczeń z filmiku i jest ulga w bólu.
abc3 - @cppguy: Też mam kontuzję, nie wiem co to dokładnie, ale szlag chce trafić ile...
  • Odpowiedz
@cppguy: może spróbuj inne buty i nawierzchnię, takiego problemu nie miałem, ale na nierównym terenie kolana dostawały.

Najlepiej jest na równym, czyli asfalt, i dobre buty z amortyzacją.
  • Odpowiedz
@cppguy: to powinno być ok, ale skoro nie jest, to niektórzy polecają odwrotnie, miękkie ścieżki leśne, może komuś dodatkowa miękkość daje więcej niż zabierają nierówności (mi nie), więc nie zaszkodzi spróbować, ale trzeba uważać by się nie potknąć, zahaczony korzeń i kontuzja gotowa.

Albo spróbować innej techniki, stopy różnie można stawiać i wtedy nogi inaczej pracują.
  • Odpowiedz