Wpis z mikrobloga

MPK Łódź oszalało. Wystawia mandaty nawet jak się ma bilet. Kupowałam w aplikacji i trwało to może z pół minuty. W międzyczasie wsiadł kanar i jak porównał mój czas biletu i jego to stwierdził, że mamy tę samą godzinę na biletach i wypisał mandat. To jakiś obłęd. Bilet miałam, skasowany ZANIM kanar wsiadł do tramwaju, pytanie jak to udowodnić?
Możecie wyrzucić to w gorące, żeby nagłośnić sprawę?
I oni chcą zachęcić ludzi do komunikacji miejskiej. Śmiech na sali. Traktują ludzi jak oszustów. Mam do wyboru MPK albo auto wybieram auto.

#mpklodz #mandat #lodz #kanary #mpk
  • 115
  • Odpowiedz
@Yenn_z-Wyspy7Slonc: Nie przyjmować mandatu od kanara pod żadnym pozorem, ale podać swoje dane i zgłosić reklamację w biurze. Jeśli przyjąłeś mandat, to jest już po ptakach, kanar dostanie prowizję nawet jeśli pozytywnie się odwołasz, a i tak musisz się teraz odwołać.
  • Odpowiedz
@Yenn_z-Wyspy7Slonc: Po prostu mu odmawiasz. Chyba assurin ma tu racj, ze to nie mandat per se. Juz nie pamietam szczegolow. Pamietam, ze mialem kiedys podoba sytuacje. I w MPK mi powiedziano, żeby nie zgadzac sie "mandat" czy tam "oplate" u kanara na miejscu i isc od razu z odwolaniem do nich. W moim przypadku przyjeto odwolanie i nie musialem placic kary.
  • Odpowiedz
@Yenn_z-Wyspy7Slonc: W wielu miastach istnieją takie nadużycia teraz bo aplikacje nie mają synchronizacji z rozkładami i można komuś wcisnąć taki kit właśnie jak tobie. Jakiś czas temu inny Mirek też pisał o podobnej sytuacji. Oni sobie folgują strasznie. Generalnie bilet staram się kupować conajmniej 2 minuty przed przyjazdem autobusu. Natomiast nie wiem jakbym zareagował na taką próbę wymuszenia. Chyba trzeba zagrać ich grą. Wzywasz policję i informujesz, że czujesz się zagrożona
  • Odpowiedz
@Andczej: Nie potrzeba do tego "szkoły prawa". Zawsze kanara też można dopytać i porozmawiać. Pamiętam, że nie należy płacić itp. Jednak w moim przypadku było to dość dawno, więc lepiej rozmawiać, a jeśli trafi się nieprzyjemny kanar, poprosić o nr do MPK i tam rozmawiać. Nieznajomość prawa szkodzi, warto się orientować. Na pewno takie sytuacje są stresujące i nieprzyjemne i ktoś może nie wiedzieć jak się zachować. Ja nie wiedziałem, ale
  • Odpowiedz
@tom_w: rozmawiać jak oni się prawem zasłaniają, miałam 1 minutę opóźnienia z biletem względem rozkładu jazdy tramwaju. Nie wiem o której dokładnie tramwaj przyjechał. Jeśli MPK Łódź przyjmuje, że chciałam ich okraść bo skasowałam o 1 minutę bilet za późno jak tu z nimi normalnie rozmawiać. Będę pisała odwołanie ale czarno to widzę, czytam teraz w necie, że oni ostatnio notorycznie tak uwalaja ludzi.
  • Odpowiedz
@Yenn_z-Wyspy7Slonc: Bo tutaj właśnie o to chodzi, że w przypadku opóźnienia (a takie zdarzają się często) kupując bilet w momencie wejścia do pojazdu jesteś już po czasie w ich mniemaniu i należy ci się opłata dodatkowa. Nieludzkie przepisy wymyślone bo januszki notorycznie walili w uja kupując bilet w trakcie kontroli. Ale oczywiście ktoś nie pomyślał że takie prawo daje pole do nadużyć i jest po prostu głupie. To aplikacja powinna kontrolować
  • Odpowiedz