Wpis z mikrobloga

MPK Łódź oszalało. Wystawia mandaty nawet jak się ma bilet. Kupowałam w aplikacji i trwało to może z pół minuty. W międzyczasie wsiadł kanar i jak porównał mój czas biletu i jego to stwierdził, że mamy tę samą godzinę na biletach i wypisał mandat. To jakiś obłęd. Bilet miałam, skasowany ZANIM kanar wsiadł do tramwaju, pytanie jak to udowodnić?
Możecie wyrzucić to w gorące, żeby nagłośnić sprawę?
I oni chcą zachęcić ludzi do komunikacji miejskiej. Śmiech na sali. Traktują ludzi jak oszustów. Mam do wyboru MPK albo auto wybieram auto.

#mpklodz #mandat #lodz #kanary #mpk
  • 115
  • Odpowiedz
@Yenn_z-Wyspy7Slonc: W Warszawie mieliśmy podobną sytuację. Bilet skasowany 1-2 minuty PRZED kontrolą (też aplikacja, moBiLET), a i tak wystawili kwit. Nic nie dała reklamacja, nic nie dało odwołanie do reklamacji - wysyłają generyczne pismo i informacja, że każda kolejna wiadomość będzie zamykana bez rozpatrywania. Czyste #!$%@?ństwo i nabijanie uczciwych podróżujących w butelkę. Zawsze mamy kwartalne wykupione ale był akurat okres świąteczny i akurat korzystniej było kupić kilka jednorazowych. To jakiś
  • Odpowiedz
@Yenn_z-Wyspy7Slonc: w większości miast jeśli zapłacisz w ciągu tygodnia, to płacisz mniej.
Kiedyś, kiedyś dostałam mandat we Wrocławiu (nie pytajcie xD zgubiłam się i wlazłam do pierwszego lepszego, żeby wrócić (nie każdy telefon miał internet, mapy też nie). Dostałam chyba na niecałe 400zł, ale jeśli się opłaciło w ciągu tygodnia to 150zł.
W Olsztynie chyba jest mandat 300zł, a jak w ciągu tyg zapłacisz, to 100zł.

Wiem, że to nie
  • Odpowiedz
@MentorPL: nie mieliście możliwości zaskarżenia tego w sądzie? Przecież normalnie jeśli odrzucili reklamację to muszą skierować sprawę do sądu, bo nie mogą wymusić egzekucji długu bez komornika.
  • Odpowiedz
Nie przyjmować mandatu od kanara pod żadnym pozorem, ale podać swoje dane i zgłosić reklamację w biurze. Jeśli przyjąłeś mandat, to jest już po ptakach, kanar dostanie prowizję nawet jeśli pozytywnie się odwołasz, a i tak musisz się teraz odwołać.


@tom_w:

przeciez kanar nie wystawia zadnego mandatu xD

wystawia oplate dodatkowa, i przyjecie druczku badz nie, nie oznacza przyznania sie do jakiejkolwiek winy :]
  • Odpowiedz
@Pedroo: pewnie, że tak jest i nie kłócę się z tym chociaż z perspektywy logiki to jest idiotyczne. Sam komunikacją miejską nie jeżdżę, miałem bardzo wyjątkową sytuację i jechałem chyba pierwszy raz od 2-3 lat. Taki pech, że trafiło we mnie, szczególnie że przepisy zmieniły się miesiąc albo dwa wcześniej więc nawet tego nie śledziłem :) @Yenn_z-Wyspy7Slonc mleko się już rozlało ale jak widać po zainteresowaniu postem może jak
  • Odpowiedz
@bn1776: Ale to jest odwieczny problem busów autobusów tramwajów, masz 50 ludzi kasujących bilet i tylko 2 kasowniki. Często niewinni są poszkodowani ale są też ludzie którzy kasują bilet bo akurat zauważyli kanara. (σ ͜ʖσ) Ja chyba też miałam podobną akcje tyle że z papierowym biletem, stałam w kolejce do skasowania biletu wchodzi kanar i bambus skaner zablokowany. Tylko chyba się ulitował
  • Odpowiedz
No ale co w tych radach jest nie tak?


To że opłatę dodatkową nazwy mandatem i chce traktować jak mandat, czym pokazuje że nie ma pojęcia o czym pisał

@NykipVaous: prawnie nie da się odmówić przyjęcia opłaty dodatkowej, jest to problematyczne w takiej sytuacji jak opisujesz bo prawo nie przewiduje opcji kiedy to "kanar" chce oszukać, w takiej sytuacji pozostaje tylko reklamacja/odwołanie
  • Odpowiedz