Wpis z mikrobloga

MPK Łódź oszalało. Wystawia mandaty nawet jak się ma bilet. Kupowałam w aplikacji i trwało to może z pół minuty. W międzyczasie wsiadł kanar i jak porównał mój czas biletu i jego to stwierdził, że mamy tę samą godzinę na biletach i wypisał mandat. To jakiś obłęd. Bilet miałam, skasowany ZANIM kanar wsiadł do tramwaju, pytanie jak to udowodnić?
Możecie wyrzucić to w gorące, żeby nagłośnić sprawę?
I oni chcą zachęcić ludzi do komunikacji miejskiej. Śmiech na sali. Traktują ludzi jak oszustów. Mam do wyboru MPK albo auto wybieram auto.

#mpklodz #mandat #lodz #kanary #mpk
  • 115
  • Odpowiedz
@Yenn_z-Wyspy7Slonc: zgłoś na policję wyłudzenie pieniędzy dla własnych korzyści materialnych (mają z tego prowizję) i opisz sytuację. Dodatkowo napisz reklamacje w której odpisujesz sytuację plus informacja zgłoszenia faktu zawiadomienia na policji.
  • Odpowiedz
@asd1asd: Dają, były przypadki że kanary zakrywały ręką albo biletomat albo kasownik i zaczynali robić kontrolę oraz wypisywać kary. Poczytaj, ludzie w necie to opisują. Jak ledwie weszli i mieli takie nieprzyjemności.
  • Odpowiedz
@tom_w: @Yenn_z-Wyspy7Slonc @RitmoXL nic nie zrobisz bo według nowego regulaminu bilet w aplikacji musi być zakupiony przed wejściem do pojazdu. Przepisy się zmieniły kilka miesięcy temu. Miałem dokładnie taką samą sytuację, że bank się coś przywiesił i autoryzację miałem po wejściu do tramwaju. Siedziałem spokojnie, wbiło dwóch pacanów i po okazaniu biletu doskoczyli do mnie jak psy, że mam nie ważny bilet i będzie opłata. Po grubej awanturze
  • Odpowiedz
@ZdeformowanyKreciRyj: jeszcze jakbym chciała oszukać i skasowałam jak zobaczyłam kanara ale nie, tu najpierw skasowałam nawet nie wiedziałam że kanary wsiadły. To jest nieuczciwe, że mam teraz nagle 500 zł płacić kary, to po ch...ja za bilety w ogóle płacę. Płacę= kara, nieplace=kara.
Niech się pierd...
Jeśli mi odwołania nie uznają to nie wiem co robić () nie chce płacić 500 zł kary, bo byłam uczciwa
  • Odpowiedz
@pottymouth: Mordo, ale jak będą przepisy że kanar podczas kontroli może oddać kal do twojej torby to też „nic nie zrobisz”? Z takimi antyludzkimi przepisami trzeba walczyć i nagłaśniający ich idiotyzm bo inaczej więcej guano nas zaleje.
  • Odpowiedz
@Yenn_z-Wyspy7Slonc:
po prostu idź do sądu z tym, jeśli nie oddadzą. To oni jako przedsiębiorca muszą udowodnić, że coś źle zrobiłaś. Była niedawno sprawa, ze baba nie mogła kupić biletu u kierowcy i w biletomacie (nie działał), dostała mandat i sąd przyznał jej rację, bo stwierdził, że nie wolno przerzucać ryzyka biznesowego na konsumenta. W tym wypadku jest podobnie, bo kanar rozpoczął kontrolę zbyt wcześnie po wejściu do autobusu. Powinien
  • Odpowiedz
jakbym chciała oszukać i skasowałam jak zobaczyłam kanara ale nie, tu najpierw skasowałam nawet nie wiedziałam że kanary wsiadły


@Yenn_z-Wyspy7Slonc: no w moim przypadku to doskonale wiedziałem, że wsiadają bo wchodziłem razem z nimi tym samym wejściem tylko akurat płatność za bilet coś się zablokowała i na tyle długo to trwało, że zablokowali w tym momencie kasowniki.
  • Odpowiedz