Wpis z mikrobloga

SSB Good Morning 280kg x 3, prawie padłem xD Głowa zmieniła kolor, który utrzymał się nawet po treningu lol. Trochę za głęboko schodziłem bo jakoś tak wyszło.

Wyjątkowo ciężkie ćwiczenie, po tej serii dostałem natychmiastowych "zakwasów" całych pleców. Naprawdę GM męczą mięśnie bardziej niż siady czy ciągi, przynajmniej ja to tak odczuwam, że te mięśnie muszą przeogromną pracę wykonać. A potem jeszcze back off sety gdzie naprawdę każdy jest wyzwaniem

Troszkę takich różnych rozkmin miałem... Dziwi mnie jak ludzie robią 300kg++ w siadach/ciągach, a pracują nad tylną taśmą robiąc góra 100kg w GM ba często 70kg xD Co to ma być? To pokazuje jakie mają braki, jak słabe mają pewne grupy mięśniowe... I się tym nie przejmują, bo przecież każdy robi GM takim niskim ciężarem xD

Dla mnie zawsze GM było ćwiczeniem podstawowym na równi z siadami i ciągami. Będąc naturalem jednak sporadycznie robiłem GM jako ćwiczenie główne, niesamowicie mnie niszczyło po prostu, tak że potem cały tydzień treningów miałem zepsuty, bo byłem tak bardzo obolały. Teraz to się zmieniło, regeneracja jest... nieporównywalnie lepsza :) Więc korzystam z tego i warianty GM mam jako główne ćwiczenie w rotacji.

Inna sprawa... TRENERZY TRÓJBOJU. Gdzie tacy są? Bo co oglądam to wszyscy to pseudo fizjoterapeuci ubrani w szaty TRENERÓW SIŁY LOL. Prawie nic nie mówią o istocie budowania siły, tylko zasypują mnóstwem nie potrzebnych gówno ćwiczeń, mnóstwem rad z dupy, patentów z dupy... pociągnij za ucho, potrzyj szczękę, zaciśnij kegla i 400kg w siadzie zrobisz... YHYM xD

Szczerze mówiąc już aż odechciewa mi się oglądać jakichkolwiek materiałów na yt o budowniu siły, trójboju... bo zamiast coś wartościowego wyciągąć, ubolewam nad niedoskonałościami pozostałych.
Ostatnio wolę materiały jakiś kulturystów, bo z nich coś wyciągnę, patenty na zdrowe żarcie, na wpychanie większej ilości kcal, albo jakieś ciekawe ćwiczenie pompujące na jakąś grupę mięśniową, coś co może się przydać i poprawić dietę czy treningi.

To tyle z dzisiejszych przemyśleń.

Cały trening

SSB GM 280kg x 3
SSB GM back off 190x5
SSB GM back off 160x8
SSB GM back off 130x12
Close stance belt squat 8RM
Reverse hypers 230kg 4x15
DB side bends 70kg 3x10
Sled 6x50m

#silownia #mirkokoksy #mikrokoksy #sport #strongaf #pokazforme
IntruderXXL - SSB Good Morning 280kg x 3, prawie padłem xD Głowa zmieniła kolor, któr...
  • 17
  • Odpowiedz
  • 2
Pytanko mam, masz gdzieś jakiś film jak poprawnie robić DB side bends bo nie mogę znaleźć filmu który by to odpowiednio pokazywał?


@Adrmer: Szczerze mówiąc kojarzę tylko filmiki gdzie ludzie robią to kompletnie źle :P kiwając się na boki bez kontroli, albo jeszcze lepiej trzymając hantle w obu dłoniach lol. Dużo jest też teraz materiałów gdzie ludzie negują to ćwiczenie... Wolę jednak słuchać Simmonsa, który mówił że to najważniejsze ćwiczenie
  • Odpowiedz
  • 1
Szczerze mówiąc kojarzę tylko filmiki gdzie ludzie robią to kompletnie źle :P kiwając się na boki bez kontroli, albo jeszcze lepiej trzymając hantle w obu dłoniach lol. Dużo jest też teraz materiałów gdzie ludzie negują to ćwiczenie... Wolę jednak słuchać Simmonsa, który mówił że to najważniejsze ćwiczenie na brzuch pod wykonywanie bojów :)


Ważne aby ruch był w pełni kontrolowany, bez szarpania, wolno, i skupiać się na spięciu/pracy mięśnia. Bez przesadnego zakresu
  • Odpowiedz
Inna sprawa... TRENERZY TRÓJBOJU. Gdzie tacy są? Bo co oglądam to wszyscy to pseudo fizjoterapeuci ubrani w szaty TRENERÓW SIŁY LOL. Prawie nic nie mówią o istocie budowania siły, tylko zasypują mnóstwem nie potrzebnych gówno ćwiczeń, mnóstwem rad z dupy, patentów z dupy... pociągnij za ucho, potrzyj szczękę, zaciśnij kegla i 400kg w siadzie zrobisz... YHYM xD


@IntruderXXL: kolego - odstaw ciągi i siady, zaczynamy od poprawienia funkcjonowania stopy -
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: na pewno GM najlepsze na brzuch? Mi najbardziej brzuch orają ciężkie Zerchery

no ale "cięzkie" to pojęcie względne bo dla mnie cięzkie to - w seriach roboczych klasycznych siadów robie raptem 200x5-6 a zerchery 150-155x5, ale w zercherach zero zmęczenia w nogach za to totalnie przetyrany brzuchol, na tyle że po tych zercherach nawet żadnego izolowanego na brzuch typu jakiś allah czy ab-roll out nie jestem w stanie zrobić
  • Odpowiedz
  • 2
na pewno GM najlepsze na brzuch? Mi najbardziej brzuch orają ciężkie Zerchery


@nad__czlowiek: Tam chodziło o DB side bends na brzuch :)
GM, różne Zerchery jak najbardziej świetne. Problem z zercherami jest jednak taki że tyrają ŁAPY i są niewygodne. Robiąc je kiedyś zawsze odczuwałem że to ćwiczenie bardziej mnie "źle" męczy niż daje korzyści, szczególnie na większych ciężarach.
Natomiast jeżeli tobie nie sprawiają warianty zercherów problemu, lubisz i chcesz
  • Odpowiedz
Inna sprawa... TRENERZY TRÓJBOJU. Gdzie tacy są? Bo co oglądam to wszyscy to pseudo fizjoterapeuci ubrani w szaty TRENERÓW SIŁY LOL. Prawie nic nie mówią o istocie budowania siły, tylko zasypują mnóstwem nie potrzebnych gówno ćwiczeń, mnóstwem rad z dupy, patentów z dupy... pociągnij za ucho, potrzyj szczękę, zaciśnij kegla i 400kg w siadzie zrobisz... YHYM xD


@IntruderXXL: to handlarze planów a nie trenerzy. Dobra kasa, względnie łatwa jak ma
  • Odpowiedz
  • 4
Z ciekawości apropo metody sprzężonej. Ograniczyłeś ilość wariantów w maks effort i rotujesz je przez jakiś określony czas (np 12-16 tygodni) czy nie planujesz tego w ogóle długofalowo, nie mając perspektywy startu przez kilka następnych miesięcy?


@bdm_bq: Właściwie to długofalowo nic nie planuje bo to nie ma moim zdaniem sensu :) Na upper najbardziej się póki co warianty powtarzają bo sobie tam wybrałem 8 które robię po kolei, ale też jak trzeba to wymieniam.

Mój "system" wygląda tak że sobie robię szkic planu na najbliższe 3 tygodnie, bo to pozwala zastanowić się nad właściwym doborem ćwiczeń, na spokojnie przeanalizować nad czym trzeba pracować i jaki jest najlepszy sposób na poprawę tego.
Ale sztywno nigdy się takiego planu nie trzymam, tylko słucham swojego ciała, uwzględniam czy mam lepszy dzień czy gorszy, ile jest
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: jak określasz ciężar backoffów? Bo porównując je do topsetu to wyglądają bardziej jak rozgrzewka, gdzie myślałem że w każdej serii chcesz cisnąć blisko odciny.
  • Odpowiedz
  • 1
jak określasz ciężar backoffów? Bo porównując je do topsetu to wyglądają bardziej jak rozgrzewka, gdzie myślałem że w każdej serii chcesz cisnąć blisko odciny.


@Pstrong: Tutaj było trochę mniej niż pierwsza 70% druga 60% i trzecia 50%... I dla mnie to było dużo. Każda z tych serii określiłbym że była ciężka. Po prostu mnie tak męczy OGIEŃ w głównej serii :P I krótkie przerwy.
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: skoro sądzisz, że krótkie przerwy ciebie męczą i mają wpływ na ciężar, to w kontekście trójboju jakie są benefity robić np. 1min przerwy i 190x5 zamiast czegoś w stylu 3-5min przerwy i 210x5/190x7?
  • Odpowiedz
  • 2
skoro sądzisz, że krótkie przerwy ciebie męczą i mają wpływ na ciężar, to w kontekście trójboju jakie są benefity robić np. 1min przerwy i 190x5 zamiast czegoś w stylu 3-5min przerwy i 210x5/190x7?


@Pstrong: Ale te backoffy nei są robione w kontekście trójboju :) Budowania siły :) Bo co zbudujesz na zmęczeniu i 5,8,12 repami, czego nie zbudowały na świeżo, na maksa robione 3repy? :)
KULTURYSTYKA nie TRÓJBÓJ :) Takie
  • Odpowiedz