Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k #programista25k #it #pracait #pracbaza #korposwiat #ppbit #kryzysit #scrum #scrummaster

Nosz #!$%@? mać mireczki z IT. Miałem już wam dać spokój w weekend i nie wrzucać wpisow. Ale powiem wam szczerze że jest jeden temat który mnie niesamowicie grzeje.

To że tam ktoś z was zakuwa 4-8h po godzinach zamiast mieć normalne, ludzie zainteresowania - nie wkurza mnie to - mam z was bękę.
To że ktoś tam z was wyśmiewa B2B gdzie płaci się 12% śmiesznego niskiego podatku + ZUS a sami jesteście na UoP gdzie z kosztami pracodawcy tych podarków jest prawie 50% - nie wkurza mnie to, mam z was ubaw
To że ktoś z was uważa siedzenie w CRUDach czy froncie za poważną pracę lub twierdzi że w IT jest spoko kasa - nie wkurza mnie to, mam z was uciechę.

Ale jak ktoś na tagu śmie #!$%@?ć, że praca zdalna to rak bo nie ma kontaktu z drugim człowiekiem to krew jasna zalewa człowieka. @czarny_piotrus soczysta mela na ciebie HA TFU HA TFU HA TFU. To właśnie przez takie osoby forsuje sie nagonkę na HYBRYDĘ / FULL ON-SITE. Pismaki non stop #!$%@?ą jak to ludzie na zdalnej chorują na samotność, depresje i trzeba CZYM PRĘDZEJ ZAGONIĆ LUDZI DO BIUR. Takie artykuły sponsorują developerzy i flipperzy powierzchni biurowej. Te artykuły czytają SCRUM MASTERZY i WYMUSZAJĄ na ludziach hybrydę.

Załóżmy że macie team 8 programistów na full remote. Wystarczy że jedna osoba powie, że źle się czuje na zdalnej - i potem cała reszta, 7 osób zostanie zmuszona do przychodzenia do biura! Zawsze jedna osoba która chce chodzić do biura psuje ludziom na zdalnej życie, bo zawsze zmusza się ludzi na zdalnej żeby chodzili do biura zamiast zmuszać hybrydziarzy by siedzieli #!$%@? w domu.

Forsujecie chów p0laka open-specowego. Cały dzień w hałasie, na słuchawkach bo ludzie rozsiani po całej Polsce. Przychodzisz do biura i tak połowę teamu masz w innych miastach, jaki to #!$%@? ma sens. Jeszcze przychodzą obok ciebie jakieś Anetki z HR i plotkują o różnych erazmusach, mokambe i innych facetach poznanych na tinderze, na cały regulator, na cały open space. Albo autyści/aspergerowcy z ADHD kłócą się który framework lepszy.

Nosz #!$%@? mać ludzie dajcie spokój. Nie obchodzi mnie czemu wybieracie bycie przegrywem bez znajomych, bycie przegrywem bez dziewczyny. Wybieracie lenistwo, brak dbania o siebie, brak dyscypliny przegryw - wasza sprawa. Ale błagam was, przestańcie #!$%@?ć jaka to praca zdalna jest zła bo nie macie znajomych przez pracę zdalną. ODBIERDOLCIE SIE OD ZDALNEJ RAZ NA ZAWSZE. ZDALNA PRAWEM NIE TOWAREM.

Mam apel też do ludzi chodzących do biura z przymusowej woli - plujcie na te osoby tez znajomych które krytykujcie zdalną. Te osoby które nie mają dziewczyny/znajomych lub nie potafią wytrzymać z własną żoną/dziećmi (jakie to #!$%@? żałosne xD xD Sami sobie wybrali taką kobiete, wstyd) dlatego chcą przychodzić do biura. Wyśmiewajcie ich, izolujcie, gadajcie z nimi w pracy ale nie wychodźcie na miasto, nie zapraszajcie na jakieś imprezy, integracje a jak oni was zapraszają to nie integrujcie sie z nimi. Niech poczują, że niby mają "znajomych" w pracy ale po pracy o nich wszyscy zapominają i w zasadzie nikt ich nie lubi i sie nie nimi nie przejmuje. Niech ich boli, niech dostaną kare za swoje frajerskie zachowanie.

@Gavilar masz odpowiedź na swój dzisiejszy wpis. Podziękuj pioterowi bo przez takie osobniki zdalna wkrótce zdechnie
nad_czlowiek - #programowanie #programista15k #programista25k #it #pracait #pracbaza ...

źródło: pioter

Pobierz

Czy należy pluć na osoby szkalujące zdalną takie jak np czarny-pioter?

  • Jeszcze jak! Pluć na każdego kto szkaluje zdalna 77.0% (97)
  • Nie no co ty, zdalna to rak. Tylko biuro 23.0% (29)

Oddanych głosów: 126

  • 23
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: Dla mnie to psychole.
1) Na zdalnej masz dodatek za prąd
2) Nie płacisz za dojazd
3) Nie tracisz czasu
4) W zimie masz szansę wyjść na spacer za dnia
5) Srasz w swoim kiblu, pijesz swoją kawę

Argument o szczekaniu do innych jest inwalidą. Praca w IT w biurze wygląda tak, że i tak siedzicie na teamsach xd bo są #!$%@? wygodniejsze niż jakieś phone roomy czy inne salki
  • Odpowiedz
@Zlmmerman: dokładnie. W dodatku pracując na zdalnej masz w cholere więcej zaoszczędzonego czasu który byś tracił na mycie sie, śniadanie, dojazd do biura, powrót itd. Ten czas można przeznaczyć
- na ryby
- na grzyby
- na siłke
- bieganie
- jogę
- ocieranie się kroczem w tancu #baciata
- inne aktywności = szanse na poznanie ludzi

taki przegryw z IT bez znajomych i kobiety ma 2-3 godziny więcej w ciągu
  • Odpowiedz
Mnie po prostu męczy siedzenie samemu, gdybym jeszcze miał jakiś work-time balance to bym nie narzekał, sama praca zdalna jest ok. Męczące dla mnie jest też trochę samo programowanie i na to jest nacisk w moim poście - rozglądam się za alternatywą bo mi to nie do końca pasuje (ewentualnie rozglądam się za alternatywką ( ͡° ͜ʖ ͡°)).
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek:

Pismaki non stop #!$%@?ą jak to ludzie na zdalnej chorują na samotność, depresje i trzeba CZYM PRĘDZEJ ZAGONIĆ LUDZI DO BIUR.


Zmieniłem full remote na hybrydę i jest mi o wiele fajniej. Kwestia tylko taka, że u nas jest swobodny wybór. Nie ma narzuconej polityki z góry. Przychodzisz kiedy chcesz mieć spokój albo wypić dobrą kawę czy coś zjeść dobrego (kantyna na koszt pracodawcy)
  • Odpowiedz
@pan_bogus: nie musze sie myć z rana, myje sie po 8h jak gdzieś wychodze.

Poza tym daily o 8:30 wiec wstaje 8:29, wole spać równe 8-9 godzin a śniadanie jem 2-3 godziny po wstaniu bo mam okienko żywieniowe
  • Odpowiedz
@pan_bogus: no jak sie człowiek przed spaniem porządnie umyje to przez noc sie nie ubrudzi conajwyżej zapoci, ja nie wiem gdzie ty śpisz skoro od razu po wstaniu musisz sie umyć.

Poza tym nie będę dyskutował z HYBRYDZIAKAMI, mogę jedynie soczyście napluć za brak godności, brak znajomych, brak dziewczyny lub niechęć do siedzenia z własną żoną/dziećmi w domu xD
nad_czlowiek - @panbogus: no jak sie człowiek przed spaniem porządnie umyje to przez ...

źródło: TFUU

Pobierz
  • Odpowiedz
no jak sie człowiek przed spaniem porządnie umyje to przez noc sie nie ubrudzi conajwyżej zapoci, ja nie wiem gdzie ty śpisz skoro od razu po wstaniu musisz sie umyć.


@nad__czlowiek: to się zdecyduj, przed chwilą pisałeś że przed wyjściem do biura się musisz umyć
  • Odpowiedz
@pan_bogus: relacje "komercyjne" sobie możesz na teamsie uskuteczniać, nikt tego nie zabrania. Polskie środowisko pracy, a szczególnie korposzczurnie i zawieranie bliższych relacji to jakiś absurd sam w sobie, ale jak tam wolicie.
  • Odpowiedz