Wpis z mikrobloga

KŁAMSTWA W CV

Jak to jest z tym kłamaniem w CV? Wszystkie ruchy dozwolone pod warunkiem, że możesz obronić kłamstwa na rozmowie?

Pracuje już z 9 miesięcy w dużym korpo na stanowisku nie związanym z IT. Zastanawiam się czy mógłbym "podkolorować" nieznacznie swoje doświadczenie tak by być atrakcyjniejszym kandydatem.

Kłamiecie w CV?
#pracbaza #pracait #robpill #programista15k
  • 37
  • Odpowiedz
@BlackpillRAW: fajnie jest kłamać dopóki pracodawca nie poprosi o świadectwo pracy z poprzedniego stanowiska ( ͡° ͜ʖ ͡°) A tak na serio, to jak trochę podkolorujesz i udowodnisz swoje umiejętności na rozmowie, to nie widzę przeciwwskazań
  • Odpowiedz
Jak to jest z tym kłamaniem w CV? Wszystkie ruchy dozwolone pod warunkiem, że możesz obronić kłamstwa na rozmowie?


@BlackpillRAW: wrecz wskazane! wszyscy klamia w CV. Oczywiscie klamstwo nie moze byc calkiem z dupy łatwe do obalenia.
  • Odpowiedz
@BlackpillRAW: hindusi masowo kłamią w cv a potem przy prostych pytaniach padaja. Zadaj sobie jeszcze pytanie czy chcialbys zatrudnic kogos kto kłamie o sobie nawet zanim go zobaczysz na zywo
  • Odpowiedz
  • 2
@bb89: No to ja wiem, ale konkuruje z ludźmi którzy mają dobre CV + studia + exp komercyjny + dobrze kłamią. Ci top of the top dostaną robotę co spełniają wszystkie warunki co wyżej
  • Odpowiedz
@Davidozz:

fajnie jest kłamać dopóki pracodawca nie poprosi o świadectwo pracy z poprzedniego stanowiska ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mowisz ze pracowales na B2B i nie ma swiadectwa pracy, gdzie problem? ( ͡º ͜ʖ͡º)

@BlackpillRAW: klamac ile wlezie tylko nie przesadzaj z technologiami ktorych nie obronisz, nikt nie bedzie dzwonil do twoich poprzednich firm i weryfikowal przez ile lat z
  • Odpowiedz
@WyjmijKija: dokladnie, dolozyc sobie znajomosc tooli ktore uzywales 2 razy w zyciu spoko, ale klamac odnosnie np stanowiska, odpowiedzialnosci i lat pracy to juz srednio
  • Odpowiedz
  • 1
@bb89: Bardziej właśnie mi chodzi o używanie w pracy danych technologii. Bo to ciężko będzie im sprawdzić jeśli je umiem a znacząco by to dodało przy wstępnej selekcji CV
  • Odpowiedz
@OlFunkyBastard: Dokładnie. A na koniec i tak by zwalił na Ciebie, bo "nie przeakzałeś", "nie powiedziałeś".
Rekrutowałem głównych księgowych i dyrektorów finansowych. W 80% zero wiedzy. A jak dałem się nabrać na CV, to zakończyło się to oczywiście dla klienta małą katastrofą.
  • Odpowiedz
@BlackpillRAW: Nie obronisz się ze specjalistycznej wiedzy. Kolorowanie całej reszty nie ma sensu, powiesz, że bywasz gościnnym wykładowcą np. na UW, a realnie to #!$%@? kogokolwiek obchodzi w dzisiejszych czasach - sprawdzone na sobie, kiedy jeszcze klepałem etat, czyli jakieś 8 lat temu.
  • Odpowiedz
@Davidozz przecież świadectwo pracy ujmuje tylko zajmowane stanowisko, ilość L4 itd
Nic w nim nie ma na temat obowiązkow itd
A opowi nie chodzi raczej by w CV wpisywać fikcyjne stanowiska a podkolorowac to czym się zajmowal
To już prędzej rekruter może zadzwonić do poprzedniej firmy i się po prostu wypytac
Albo poprosić o referencje
  • Odpowiedz
@BlackpillRAW: Jest to znana metoda, prawda, obecnie jednak eksperci polecają inną. A mianowicie posiadanie wujka na wysokim stanowisku w firmie do której kandydujemy.
  • Odpowiedz