Wpis z mikrobloga

KŁAMSTWA W CV

Jak to jest z tym kłamaniem w CV? Wszystkie ruchy dozwolone pod warunkiem, że możesz obronić kłamstwa na rozmowie?

Pracuje już z 9 miesięcy w dużym korpo na stanowisku nie związanym z IT. Zastanawiam się czy mógłbym "podkolorować" nieznacznie swoje doświadczenie tak by być atrakcyjniejszym kandydatem.

Kłamiecie w CV?
#pracbaza #pracait #robpill #programista15k
  • 37
  • Odpowiedz
To już prędzej rekruter może zadzwonić do poprzedniej firmy i się po prostu wypytac


@AdamKarolczak02137: Nie moze bo RODO, przerabiane wiele razy ;) Poprzednia firma nie moze udzielic informacji na telefon odnosnie konkretnego, bylego pracownika. Szczegolnie jesli byl na B2B to juz wgl, bo wiekszosc ma jakies NDA w kontraktach.
  • Odpowiedz
To już prędzej rekruter może zadzwonić do poprzedniej firmy i się po prostu wypytac


@oldspiceedit: no chyba, że rekruter albo pracownik z firmy będzie miał znajomego w twojej obecnej firmie i sobie zadzwoni i sprawdzi.

Jak mnie ostatnio. Tyle, że zadzwonili do typa z którym mam fajne relacje i mi wystawił dobrą laurkę.

Nie warto kłamać wyjdzie prędzej czy później
  • Odpowiedz
@BlackpillRAW: Trzeba się umieć sprzedać. Jak uważasz, że jesteś w czymś średni, ale nie jest to umiejętność mierzalna, to możesz napisać, że jesteś dobry. Natomiast jak napiszesz, że np. umiesz dobrze programować w C++ a z programowania to tylko kiedyś bawiłeś się żółwiem w logomocji no to szybko to sprawdzą xD
  • Odpowiedz
@BlackpillRAW

@bb89: No to ja wiem, ale konkuruje z ludźmi którzy mają dobre CV + studia + exp komercyjny + dobrze kłamią. Ci top of the top dostaną robotę co spełniają wszystkie warunki co wyżej


To że ktoś ma lepsze doświadczenie od Ciebie, albo studia jest dla Ciebie argumentem do oszukiwania w CV?
  • Odpowiedz
@BlackpillRAW tylko to działa też w drugą stronę - pracodawcy, widząc że ktoś z takim CV, jest rzeczywiście na niższym poziomie będą stawiać coraz wyższe wymagania, szczególnie jeśli mają kasę na pracownika

Jest też art 286kk, pod który można coś takiego podciągnąć, aczkolwiek nie wiem jak wygląda praktyka pod tym względem
  • Odpowiedz
@BlackpillRAW dokładnie. Jeżeli jesteś jakoś w stanie podeprzeć swoje kłamstwa to śmiało. Oczywiście jak masz zerowe pojęcie o programowaniu w Javie a wpiszesz sobie że jesteś master to wiadomo jak się skończy ale jak napiszesz że robiłeś w czymś 2 lata a nie robiłeś w ogóle tylko np uczyłeś się sam i ogarniasz to przejdzie bez problemu
  • Odpowiedz
  • 2
Oczywiście jak masz zerowe pojęcie o programowaniu w Javie a wpiszesz sobie że jesteś master to wiadomo jak się skończy ale jak napiszesz że robiłeś w czymś 2 lata a nie robiłeś w ogóle tylko np uczyłeś się sam i ogarniasz to przejdzie bez problemu


@TwujKoshmar: O coś takiego mi chodzi. Że się nauczę sam danej rzeczy i sprzedam kit, że miałem to w pracy. A na rozmowie technicznej będę
  • Odpowiedz