Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#urzad #prawo #pracbaza #watchdogpolska #kiciochpyta #zalesie #pytaniedoeksperta

Mam pytanie, pisze prace magisterska i swoja prace opieram na podstawie uchwal urzedow w moim wojewodztwie

Przegladalem uchwaly pewnego urzedu, i jest wrzucona uhwala zarzadu gdzie sa dane osobowe osob trzecich.

Uchwala dotyczy powierzenia dziecka do rodziny zastepczej i sa podane pesel tego dziecka imie i naziwsko.

Pesel tych rodziców, imion i nazwisko tych rodzicow, adres zamieszkania. Takie dane chyba powinny zostac zaanoimizowane, czemu chyba? Bo inne urzedy w tym ten tez, usuwal takie dane.

I moje pytanie gdzie moge zglosic skarge zeby ktos sie tym zajal?

Dlaczego? Bo dzwonilem do osoby ktora wprowadza te uchwaly do BIP, grzecznie pytajac czemu niema uchwal prawie z roku czasu, ze potrzebuje je do pracy magisterskiej itp. A koles serio do mnie z morda ze on niema czasu, nie musi tego publikowac i skonczyl zdanie i co mi pan zrobisz.

Mozna gdzies taki wyciek danych zglosic anonimowo?



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: Po brakujące uchwały warto zawnioskować w trybie dostępu do informacji publicznej. Nie tłumacz się, że potrzebujesz tego do magisterki, nie musisz tego robić, a może to wywołać lawinę, skoro takie jest podejście, że działasz w prywatnym interesie, nadużywasz prawa itd.
Jeżeli chcesz żeby uchwały znalazły się w BIP, możesz też złożyć skargę na wójta (burmistrza/prezydenta) do rady gminy (miasta).
W razie problemów, pisz do naszej darmowej poradni prawnej: https://porady.siecobywatelska.pl
  • Odpowiedz