Wpis z mikrobloga

#druk3d
Cześć, mam takie pytanie bo od dłuższego czasu się zastanawiam czy nie kupić drukarki 3D. Jako osoba kompletnie zielona po prostu nie wiem czy po zakupie po tygodniu by mi się nie znudziło i drukarka leżałaby w koncie. Może jest jakiś filmik lub forum gdzie ktoś opowiada co i jak od zera żeby zobaczyć czy by mi to podeszło czy nie. Albo może tutaj jest ktoś kto tez zaczynał od zera z modelowaniem 3d i podzieliłby się swoimi odczuciami.
  • 11
  • Odpowiedz
@CzerwonaKoszula: Też tak miałem, później miałem drukarkę do dyspozycji tylko dla siebie (taką za 4K) w jednej firmie i czekanie pół dnia na jeden wydruk mnie przekonało żebym nie kupował.
  • Odpowiedz
@CzerwonaKoszula jako zielonka będziesz zaczynał od drukowania gotowych modeli. Są strony z gotowymi projektami - printables, thingverse. Zabawa z modelowaniem od zera wymaga już trochę więcej wprawy i nauki.
  • Odpowiedz
@CzerwonaKoszula: jak kupisz jakieś bambulabs albo pruse to wystarczy założyć plastik, zrobić jakąś wstępną 10min kalibrację a później tylko ściągać modele i drukować, tu nie ma zbytnio filozofii.
Jedyne o czym musisz wiedzieć to to że model wielkości doniczki może się drukować cały dzień więc musisz być cierpliwy
  • Odpowiedz
@CzerwonaKoszula: teraz są fajne promocje na bambulaby, warto. Zamiast uczyc sie obsługi drukarki możesz poświęcić ten czas na naukę projektowania 3D. Z doświadczenia więcej frajdy sprawia drukowanie własnych projektów, na gotowcach szybko może sie znudzić no i nie zawsze znajdziesz gotowe rozwiązanie twojego problemu. Zacząć możesz od tinkerkada, jak bedziesz czuł że potrzebujesz czegoś bardziej technicznego to Fusion360 albo Onshape
  • Odpowiedz
Taaak. Albo możesz kupić tańszą drukarkę i bawić się w modowanie (prawie jak modelowanie) tejże. Takie lego dla "starszych" dzieci. Do technikalii jakiś Fusion, do mniej technicznych rzeczy Plasticity albo Shapr3d, do całkiem nietechnicznych Blender. Albo, jeśli wolisz pisać niż klikać, OpenSCAD (ew. przez którąś z bibliotek pythonowych). Ja się zwykle tak bawię, bo jestem za leniwy, żeby się porządnie innych narzędzi nauczyć. Do łączenia i przetwarzania w prosty sposób gotowców masz
  • Odpowiedz
  • 0
@dzidol ciekawe czy kiedyś będzie AI ogarniające polecenie typu - stwórz mi wypełnienie owiewki przy kierownicy z lewej strony motocykla Honda CBR 600RR z 2008 roku. Plik ma być w formacie STL.

I mimo, że w necie nie musi istnieć taki model, to AI na podstawie wszelkich informacji z netu, dokumentacji, zdjęć, wszystkiego + wiedzy z budowy innych motocykli, będzie wiedzieć jak zaprojektować taki element, a nawet jak zrobić uchwyt na
  • Odpowiedz
@Hamza: Ojej... Mogłoby już być, przydałoby się. Oby tylko nie skończyło się jak z obecnymi modelami, gdzie więcej czasu spędzam na przekonaniu jaśnie wielmożnego pana modela, że chcę co chcę, a nie to, co wygenerował. Praca nad kontekstem i nad tym, żeby kontekst tryumfował nad wyuczonymi danymi to mordęga w tej chwili.
  • Odpowiedz