Wpis z mikrobloga

Szkoła podstawowa gdzie zapisuję mojego bąbelka umieściła listę osób zakwalifikowanych - pełne imię i nazwisko ponad 150 dzieci na głównych drzwiach szkoły i sobie to wisi od kilku dni. Zgłaszać to gdzieś?
#szkola #niebezpiecznik #dzieci
  • 149
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nie wiem jak przeżyłem czasy kiedy wszystko było jawne i nikt nie wstydził sie swojego imienia i nazwiska


@Pentylion: takie dane w czasach sprzed internetu były bezużyteczne. Nikogo to nie interesowało. Teraz już interesować może.

  • Odpowiedz
@niech_ktos: ale wiesz że tak się robi?
Artykuł 158 ust. 1 Prawa oświatowego
"Wyniki postępowania rekrutacyjnego podaje się do publicznej wiadomości w formie listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych, zawierającej imiona i nazwiska kandydatów oraz informację o zakwalifikowaniu albo niezakwalifikowaniu kandydata do danego publicznego przedszkola, oddziału przedszkolnego w publicznej szkole podstawowej, publicznej innej formy wychowania przedszkolnego, publicznej szkoły, publicznej placówki, na zajęcia w publicznej placówce oświatowo-wychowawczej, na kształcenie ustawiczne w
  • Odpowiedz
@niech_ktos to jest standard, ciekawe jak mają inaczej poinformować rodziców o tym czy dziecko się dostało do szkoły? Ty pewnie masz telefon i e-mail, ale to nie jest obowiązek i na wsiach ludzie nie mają.
Zgłoś do pani dyrektor, żeby zapewnić dziecku dobry start w nowej placówce.
  • Odpowiedz
  • 8
Co w tym złego?


@Kiedys_Mialem_Fejm: dziwne, że szkoły są wyjątkiem - w każdej innej instytucji jest zabronione szastanie danymi osobowymi. Mając charakterystyczne nazwisko mogę nie mieć np. ochoty by całe miasto lub cała Polska (bo ktoś zrobi zdjęcie i wrzuci do neta) wiedziało gdzie moje dzieci chodzą do szkoły.
  • Odpowiedz
@niech_ktos: Norma, u mnie w przedszkolu to samo było


Przy okazji mogłem zweryfikować, czy to pierdzielenie, że dzieci ukraińskie mają pierwszeństwo i nie ma miejsca dla dzieci polskich to prawda. Odpowiadam - g---o prawda.
  • Odpowiedz