Wpis z mikrobloga

Szkoła podstawowa gdzie zapisuję mojego bąbelka umieściła listę osób zakwalifikowanych - pełne imię i nazwisko ponad 150 dzieci na głównych drzwiach szkoły i sobie to wisi od kilku dni. Zgłaszać to gdzieś?
#szkola #niebezpiecznik #dzieci
  • 149
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

powinni podać tylko pierwszą literę imienia. Byłoby git i zgodnie z prawem.


@nikifor: przecież jest zgodnie z prawem. No i co jak będzie Andrzej Psikuta i Andrzej Pasikonik?
  • Odpowiedz
wystarczy że jest zagraniczne imię i nazwisko i wszyscy wiedzą o kogo chodzi, bo jest jedna osoba z takim nazwiskiem. A tym bardziej jeśli ma jakiś biznes w mieście.


@niech_ktos: może być k---a chińskie, jakiekolwiek nawet JONASZ GRZMICHUJ wedle prawa polskiego, imię i nazwisko to nie są dane wrażliwe ja pierdziele... tłumaczyć jak do ściany, a ściana i tak ci powie że jest inaczej xD, jak ktoś się wstydzi swojego
  • Odpowiedz
  • 1
gościu ci nawet napisał, że to zgodne z prawem


@mazut_kluczowy: i to jeden z nielicznych, którzy napisali cokolwiek merytorycznego w tym wątku. A takich przygłupów jak Ty, którzy tylko potrafią dublować odpowiedź, dodając wyzwiska, zdanie mnie nie interesuje. Zamykam temat.
  • Odpowiedz
@D00D00 Z jednej strony "wystarczyłoby", z drugiej kto miał do czynienia z setkami/tysiącami rodziców na raz, ten się w cyrku nie śmieje. Jak informacja nie jest podana wprost, jawnie i najlepiej min. trzy razy, to zawsze rodzi się problem i to wcale nie u jednej czy dwóch jednostek. Najprościej pisać do każdego z osobna, ale podejrzewam, że to problem nie tylko czasu, ale też regulacji nakazujących publiczne przedstawienie wyników rekrutacji.
  • Odpowiedz
@niech_ktos tak jest od dawna, w wielu szkołach tak to działa a Ty już byś to chciał zgłaszać xd rozmawiałem jakiś czas temu z wychowawcą mojego syna i mówił właśnie, że obecnie najwieksza plaga to tacy nadgorliwi rodzice co by wszystko chcieli zgłaszać bo ich bombelek jest ważny conajmnjej tak jak królowa Elżbieta.
  • Odpowiedz
zgłaszaj do dyrektora najpierw, że to potencjalne naruszenie danych osobowych. Jak to nie zadziała, to kuratorium oświaty.


@jakis_login: dlaczego namawiasz do zgłaszania działania zgodnego z prawem? Chcesz by op na głupka wyszedł?
  • Odpowiedz