Wpis z mikrobloga

Moja polityczna ścieżka była dosyć skomplikowana. Zaczynałem jako młody, nastoletni korwinista, ale po roku zostałem marksistą. Ta ideologiczna fascynacja komunizmem też mi przeszło po kilku miesiącach. Później byłem trochę apolityczny z pewną sympatią dla libertarianizmu gdy miałem 15-16 lat. Później miałem okres fascynacji alt rightem, ale gdy zostałem pełnoletni to mi przeszło. Dalej jednak widziałem się jako konserwatystę jednak czułem się coraz bardziej rozczarowany prawicą i zacząłem skręcać coraz bardziej w lewo. Od roku jednak się od lewicy również odbiłem i doświadczyłem kolejnego rozczarowania przez co znowu zacząłem się robić znowu coraz bardziej konserwatywny. Obecnie jednak staram się nie utożsamiać ani z lewicą ani z prawicą. Jak było z wami?

#polityka #neuropa #4konserwy #revoltagainsthemodernworld #antykapitalizm
Al-3_x - Moja polityczna ścieżka była dosyć skomplikowana. Zaczynałem jako młody, nas...

źródło: 250ee7f3b50835a07252f17181218563

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@Al-3_x: U mnie szło to tak: Nazizm>Socjaldemokracja>Socjalkonserwatyzm i później już mieszanka ( ͡° ͜ʖ ͡°), dzisiaj ciężko mi się identyfikować z jakąś ideologią i w zasadzie nie lubię gadać o polityce bo większość ludzi wali bezmyślnie konia do partii politycznych
  • Odpowiedz
@Al-3_x: za gimbazy najbliżej w mojej osobowości to był chyba PSL, bo wtedy jeszcze chodziłem do kościoła i byłem homofobem (jednocześnie nigdy rasistą, ksenofobem ani antysemitą, w takim wypadku byłbym pisowcem lub kucem), ale od liceum skręciłem bardziej w lewo, no i jestem centrolewakiem z w większości lewicowym światopoglądem i prędzej wolnorynkowcem gospodarczym. W parlamentarnych głosowałem na 2050, ale obecnie bardziej apolityczność, choć z mimo wszystko większym przychyłem do rządu
  • Odpowiedz
  • 0
@Kj5s6f2dk7s54o: Za modą poszedłem chyba tylko jak byłem korwinistą, a byłem wtedy nastolatkiem. Później nazwałbym to poszukiwaniem odpowiedzi. Po prostu każda polityczna opcja którą się zainteresowałem, po jakimś czasie mnie rozczarowywała. Nigdy nie byłem fanatykiem by bezmyślnie w pełni się oddać jednej opcji politycznej więc chciałem zapoznać się z różnymi stronnictwami.
  • Odpowiedz
@Al-3_x: czyli nie masz w ogóle poglądów i sobie na podstawie emocji działasz? xd
Ja mam w dupie partie polityczne, więc nie mam czym się rozczarować.
A sam od zawsze byłem prawakiem, teraz mniej radykalnym
  • Odpowiedz
@Al-3_x: jak miałem 15 lat, fascynował mnie anarchizm xD
Potem tak jakoś w stronę trockizmu mnie przeniosło.
A odkąd skończyła się burza hormonów to centrolewica/socjaldemokracja ¯\(ツ)/¯
Czyli u mnie normalna ścieżka kariery, od kajtka-radykała do umiarkowanego. No i nigdy nie zmieniłem strony, jedynie natężenie.
  • Odpowiedz
Jak było z wami?


@Al-3_x: Po epizodzie z "anarcho"kapitalizmem i korwinizmami przesuwałem się na prawo mając po drodze incydent fascynacji malarzem z wąsem. Jak już to powiedziałbym, że mój dzisiejszy światopogląd to symbioza kilku doktryn, ale przede wszystkim jestem etnonacjonalistą. Jak już to jestem mocno krytyczny wobec dzisiejszego polskiego nacjonalizmu.
  • Odpowiedz
  • 1
@Ignacy_Patzer: Ja od dziecka miałem sympatie patriotyczne i to się raczej nie zmieniało, ale nie były one ukształtowane w żadną konkretną doktrynę aż do 14 roku gdy zacząłem sie interesować polityką.
  • Odpowiedz