Wpis z mikrobloga

@OrzechowyDzem: wydaje mi się, że to zdjęcia przykładowe, bo w opisie jest napisane, że to wersja L&K, a tam wnętrze zawsze było na wypasie. I na liście wyposażenia są wymienione m.in. wentylowane fotele. W szmacianych jeszcze nie spotkałem takiego dodatku.
  • Odpowiedz
Ale co się dziwić jak dobrze skonfigurowana fabia lekko przekracza stówę, ostatnio mi znajomy robił ofertę na scalę to ponad 140 tysi, więc co się dziwić że superb w wersji l&k kosztuje ćwierć banki. Tak samo w innych markach pojawia się magiczne "od" jak dołożysz co nieco to ceny są zbliżone, cenowo auta już dawno zaczęly odlatywać w siną dal.
  • Odpowiedz
@OrzechowyDzem: Pamiętaj tylko że te audi klepią od 2015 roku + lifting w 2019. A Superb to model z 2023. Nie jestem żadnym eskertem od audi ale widziałem zarówno starszego superba jak i nowego i "czuć" że to są technologicznie nowe auta.
  • Odpowiedz
@sqbi_: Bardzo możliwe. Tym niemniej Skoda w ostatnich latach pokazała, że kupowanie przedliftowej wersji wiąże się ze sporym ryzykiem częstych wizyt w ASO.
Osobiście wolałbym Audi, mimo że konstrukcyjnie starsze.
  • Odpowiedz
@OrzechowyDzem: Miałem ten dylemat bo czekałem w sumie 9 miesięcy na octavię i zastanawiałem się czy nie wziąć A4 "z placu", ale cieszę się że poczekałem bo octavia jest na prawdę nowoczesna jak dla mnie. Co do wizyt w ASO, w takiej octavi z początku produkcji faktycznie sporo się działo ale nowsze roczniki a zwłaszcza nowszy soft do "tabletu" praktycznie eliminuje problemy.
  • Odpowiedz
@sqbi_: a co z problemami z DSG czy działaniem keylessa? Jak długo jeździsz Octavią?
Znajomy będzie auto zmieniał i rozważał Octavię, ale na razie mu odradzałem właśnie przez opinię awaryjnej.
  • Odpowiedz
@OrzechowyDzem: problemy z DSG zależą od silnika,w uproszczeniu 1.0 i 1.5 mają DQ200 czyli suchą i tu różnie bywa ze sprzęgłami, mocniejsze mają mokrą (Chyba DQ381 ?) i jest lepiej. Jeżdżę dopiero miesiąc ale na grupach/forach siedzę od x miesięcy i może nie jest tak bezawaryjna jak toyota, ale jest podobnie jak w całej grupie VAG.
Keyless wariuje jedynie ma myjni, ale można to obejść przez tymczasowe wyłączenie (chyba zamykasz klamką
  • Odpowiedz
jak dla mnie 250k za skodę to jest afera, nawet jeśli ma tam skórę ;)


@majk_emigrant Takie ceny nowych aut, a wiekszosc i tak uzywa aut do jazdy miejskiej. Co za różnica czy depniesz na autostradzie 250KM bmw czy skodą? Na tyle drobne roznice ze wyczuje to moze 0.1% kierowcow
  • Odpowiedz