Wpis z mikrobloga

W ramach jednego urządzenia chciałbym mięć możliwość wpinania modułów zastanawiam się jaka magistrale danych wykorzystać. Przewody nie wiem czy przekroczą 1m, pewnie zamknie się to w 0.5m raczej. Początkowo myślałem o i2c, ale chyba nie jest to najlepszy pomysł ze względu na ilość przewodów możliwych i ich sumaryczną długość.

#arduino #esp32 #esp8266 #pcb #raspberrypi #raspberry
  • 9
  • Odpowiedz
@sith1555: SN65HVD23x od texas instruments zdecydowanie moja ulubiona rodzina, nigdy nie miałem problemów z tym (pamiętaj by na końcach linii dać 120 Ohm rezystor tylko.
  • Odpowiedz
  • 0
@sorek: do testów zamówiłem Moduł CAN BUS MCP2515 SPI TJA1050.

Z 10 lat temu o CAN BUSie mialem coś na studiach a potem nigdy z tym stycznosci od czego trzeba zacząć. Narazie pobawie sie na modułach a docelowo kto wie moze faktycznie sie przyjrzę układom które podałeś ;P
  • Odpowiedz
Moduł CAN BUS MCP2515 SPI TJA1050.


@sith1555: on wymaga 5V więc odradzam mocno, miałem z nim same problemy. Nie potrzebujesz też SPI - ESP32 wspiera natywnie CAN bus tak więc jest to zupełnie bezsensu używać tego przez SPI :)
  • Odpowiedz
  • 0
@sorek: Jako ze nie znajde czasu przez weekend narazie wstrzymałem zamówienie musze sie bardziej zastanowić co zamówić bo docelowo chciałbym mieć coś co gada z róznymi prockami a podlaczone jest do tej samej sieci CAN. Docelowo w uzyciu może być coś pokroju Attiny85 Atmega328p RP2040 i ESP32.
  • Odpowiedz