Wpis z mikrobloga

Wypowiedź Trumpa przed kilku tygodni:
,,Nie chcę, by cokolwiek złego stało się Europie, ale chcę, żeby płaciła swoje rachunki. Wojna w Ukrainie w znacznie większym stopniu dotyka ich. Nas dzieli ocean, ich nie - powiedział w wywiadzie dla magazynu "Time" były prezydent USA Donald Trump, który w tym roku będzie ubiegać się prawdopodobnie o powrót do Białego Domu. Zaznaczył, że jeśli zostanie prezydentem, będzie kontynuował pomoc dla Kijowa. - Ale Europa też musi robić swoje, a tego nie robi - stwierdził"

#usa #trump #ukraina
KarolaG17 - Wypowiedź Trumpa przed kilku tygodni:
,,Nie chcę, by cokolwiek złego stał...

źródło: AP_trump_guns_as_160519_16x9_1600

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KarolaG17: dla mnie ten człowiek jest kompletnie niewiarygodny. Wcześniej powiedział Orbanowi, że nie da na Ukrainę ani centa. Który Trump jest prawdziwy a który tylko udaje?
  • Odpowiedz
@KarolaG17: I bardzo dobrze mówi. Niech Europa zacznie polegać trochę na sobie, a nie tylko cały czas liczyć na wsparcie i technologie amerykańskie. Skoro nawet nie potrafią 2% pkb wydać na cholerne zbrojenia, to jaki jest ich sens w sojuszu. Usa nie będą z siebie robić idiotów.
  • Odpowiedz
to jaki jest ich sens w sojuszu


@Van-der-Ledre: taki że sojusz używa dolara w transakcjach międzynarodowych (a mógłby np. euro) i to dzięki temu USA jest tam gdzie jest
  • Odpowiedz
@KarolaG17 Europa bardziej wspiera Ukrainę niż USA. USA nie pasują europejskie projekty militarne, bo wtedy pieniążki przelatują im obok nosa. Ale w jednym ma rację. Europa musi jeszcze bardziej się zjednoczyć, by mogła lepiej rozgrywać relacje z USA czy Chinami, ale wtedy wcale mu nie będzie do śmiechu.
  • Odpowiedz
@Towarzysz_Pawulon W liczbach bezwzględnych z tego co pamiętam minimalna różnica na rzecz UE. Nie żebym przykładał do tego wielką wagę, ale propaganda Ameryki co widać w tym wątku, sprawiła, że można odnieść wrażenie, że potężna Ameryka utrzymuję Ukrainę kiedy Unia śpi. A instytut kiloński to ciota i hui.
  • Odpowiedz