Wpis z mikrobloga

Mirkuny, zastanawiam się nad wakacjami na Cyprze i mam kilka pytań:

1. Czy da się tam wytrzymać czerwcowe słońce? Pali bardziej niż powiedzmy na takiej Malcie czy porównywalnie?
2. Jak jest z bezpieczeństwem w związku z nieopodal toczącą się wojną? Lotniska/zabytki/atrakcje turystyczne są bez problemu dostępne? Na stronie MSZ jest tylko wzmianka żeby nie chodzić na stronę turecką.
3. Trzeba koniecznie wypożyczać samochód czy da się ogarnąć zwiedzanie komunikacją miejską?

#podroze #podrozujzwykopem #wakacje #cypr
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Rules: ad1. Byłem w tym roku w marcu jakoś, więc nie pomogę
ad2. No problem. Wszystko normlanie dostępne
ad3. Jak jedziesz na tydzień to bez auta wszystkiego nie zobaczysz. Zawsze auto to niezależny sposób poruszania się i dojedziesz wszędzie(po za trasami quadowymi). Komunikacją miejską to z reguły musisz zmarnować czas, a potem i tak jeszcze gdzieś dojść.
Pamiętaj, że w sezonie parkingi będę pełne, więc akurat w tym przypadku komunikacja
  • Odpowiedz
@Rules:

1. Kwestia bieżącej pogody. Doświadczenia mam takie, że na wschód jest cieplej, ale czy w czerwcu jest tam jakoś ekstremalnie ciepło? Byłem w sierpniu i nie zwróciłem uwagi żeby był jakiś dramat, ale mi wysokie temperatury niezbyt przeszkadzają, więc nie jestem dobrym benchmarkiem.
2. Nie słyszałem, nie kojarzę i w zasadzie nie mam pojęcia czemu miałyby być jakieś problemy. Mimo że MSZ nie zaleca to nie ma problemów żeby
  • Odpowiedz
@Rules atrakcje otwarte, zero problemów.
Na turecka strone tez dostalam sie bez ekscesów.
Pogoda obecnie dla mnie dramat, smaży jak #!$%@?- bankowo tu nie wroce w takiej porze, nawet teraz, a jest noc idzie umrzyc.
  • Odpowiedz
@Rules: @kishibashi @Snusmumriken_ @Supaplex

Wybaczcie Panowie, że tak się podłączę do tematu, polecacie/macie jakieś doświadczenia z wypożyczalnią aut? Będę potrzebował ogarnąć coś sobie na tydzień dla dwóch osób, w wyszukiwarkach typu discovercar pokazuje ceny w okolicach 400 z hakiem, oczywiście wchodzą kwestie kaucji na karcie kredytowej, mieliście problemy? Czy może lepiej ogarnąć auto na miejscu?
  • Odpowiedz