Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem tego narodu. Budują domy jednorodzinne za grube pieniadze i jednocześnie nie mają jakiejkolwiek własnej inwencji odnośnie kolorystyki domu. 95% to sztampowe połączenie białej elewacji i antracytowej dachówki, bo takie jest w katalogu. Polacy budują dom marzeń za +1mln zł, żeby wyglądał jak klon o numerze 2137 z katalogu. Śmieją się z patodeweloperskich blokowisk, ale jak się idzie ulicą gdzie każdy dom wygląda tak samo, to wcale lepiej to nie wygląda XD
#dom #domy #patodeweloperka #projektydomow #budownictwo #nieruchomosci #polska
WykopowyInterlokutor - Nie rozumiem tego narodu. Budują domy jednorodzinne za grube p...

źródło: temp_file2101938199247977594

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@WykopowyInterlokutor: Wolalbys wszedzie cyganskie domy bez ładu i składu? W wielu krajach, zaleznie od regionu, są konkretnie ustalone standardy jak ma wygladac dom. Np. w okolicach Bath w UK, domy musza byc zbudowane z konkretnego kamienia, a przynajmniej elewacja, tak aby nie odstawal od reszty jak kolorowy wrzód
  • Odpowiedz
@WykopowyInterlokutor: #!$%@? w te domy i ich wyglad. Najgorszym rakiem jest brak drog, infrastruktury, palenie samemu w piecu czy brak kanalizacji. Nienawidze tych domow samodzilnie budowanych w polu. Dlaczego nie moze byc ja zachodzie - wszystko zaplanowane i zbudowane przez dewelopera zeby mialo to rece i nogi.
  • Odpowiedz
@WykopowyInterlokutor: A jak mają wyglądać, czasu budowania pałaców się skończyły. Ja jakby mnie było stać to bym sobie zamek pierdyknął :P a że mnie nie stać, to robię prostą bryłę budynku i standardowy kolor pokrycia dachowego, żeby taniej było. Będę mieszkał w środku, nie na zewnątrz :P
  • Odpowiedz
@WykopowyInterlokutor: Raz to warunki zabudowy i plan zagospodarowania, a dwa to to że zupełnie się nie kalkukuje zaciągnięcie sztabu architektów do zrobienia od zera nowego projektu. Lepiej jest skądś wziąć gotowca, wychodzi taniej, szybciej i nadal schludnie. Niedaleko mnie jest takie osiedle gdzie każdy musi mieć bardziej #!$%@? dom od drugiego i wygląda to obrzydliwie - Antracytowe kloce z płaskim dachem, gdzie jedna ściana jest w pełni przeszklona a druga w
  • Odpowiedz