Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #budujzwykopem #kiciochpyta #budowdomu #kredythipoteczny

Mireczki, myślicie, że mogę majstrowi jutro na budowie powiedzieć, że na wykopie czytałem, że BK0 nie wchodzi, w związku z tym od jutra włącznie obcinam mu uzgodnioną stawkę? Ale tak po ludzku, uczciwie, o połowę a nie o 80%. I jak mu nie pasuje, to może iść żebrać o pracę gdzie indziej?

Tera to ja będę rozdawał karty a majstry będą mnie w te rence całować żeby mieli pracę! ha! szach mat.
PanieAreczku - #nieruchomosci #budujzwykopem #kiciochpyta #budowdomu #kredythipoteczn...

źródło: OIP

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 7
@PanieAreczku pokaż mu te papiery i kosztorysy, jak zobaczy że już 1.5kk wydałeś na budowę domku w powiatowym to może się zlituje ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@PanieAreczku:

a wiesz co jest naprawde smieszne?

ze oni DOKLADNIE tak rozumuja - tylko oczywscie na swoja korzysc. Bo czy on uklada te plytki za 50 czy za 100 czy za 150zl per metr - to jakie w zwiazku z tym "koszty" ponosi? Inaczje sie lapami macha za 50 vs 150?... jesli ktos zgadza sie na 150 to biore 150, jak sie nitk nei zgodzi nawet na 100 to co?...
  • Odpowiedz
  • 2
@del855: dlatego sporo ogarniam samemu. Jak mam przeplacic, to wole zakasac rekawy i ogarniac samemu. Prostą matematyka. Lekarz z ratownictwa medycznego w karetce ma ok. 100zł netto/h wystawiając faktury na legalu i płacąc podatki. Jak kafelkarz krzyczy sobie okolice lub powyżej tej stawki to dziekuje i tyle. Niech szuka pracy gdzie indziej.
  • Odpowiedz
@PanieAreczku: powiedz majstrowi, że zapłacisz na podstawie faktury i elo. Ty nie wiedzioł, a jak do renki to mniej o te Twoje 50%. Ty zadowolony i on zadowolony, że US i ZUS nie rozdupczą mu majatku( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@PanieAreczku

Ty coś sam porobisz a 10 innych ma tak lewe ręce że wyzwaniem jest powieszenie telewizora na ścianie...

A 30 lat temu ci wszyscy wykończenie to były śmiecie sponiewierane przez każdego jak leci - bo kiedyś 90% prac organialo się samemu lub z bratem/zieciem/szwagrem/kolega więc płacenie komuś za coś co prawie każdy umiał było bezsensowen no chyba zw tanio ;)
  • Odpowiedz
  • 3
@del855: no niestety, taki mamy klimat. Ja też nie jestem ekspertem od wykonczeniowki, ale jak sie nie ma wyjscia, to nie jest fizyka kwantowa. Te rzeczy robia ludzie z niepelnym podstawowym xD no takze ten tego, bez jaj.
  • Odpowiedz