Wpis z mikrobloga

Jak wiadomo - widać ten trend głównie na instagramie - kobiety namawiają inne kobiety na zakładanie biznesów na instagramie. Że to jest takie wspaniałe, własna działalność gospodarcza to wolność i swoboda, praca na etacie to więzienie itd. Czy ktoś mi może wytłumaczyć jak to jest do cholery możliwe? Wchodzę czasem na różne profile osób które są ✨PRZEDSIĘBIORCAMI✨i oferują np. jakieś haftowane rękodzieło, jakieś badziewne kolczyki, wstążki do włosów….zachodzę w głowę JAKIM cudem one są w stanie się utrzymać na JDG?? Po opłacie Zusów srusów jakim cudem na czysto wychodzi im kwota, za którą są w stanie w ogóle przeżyć oferując taki syf? Kto to kupuje i to w takich ilościach żeby na miesiąc wychodziło z tego conajmniej kilka tys złotych?

#pracbaza #logikarozowychpaskow #instagram #pieniadze #praca
  • 27
  • Odpowiedz
  • 6
@nickbezpomyslu błagam cię. Żeby żyć normalnie w tym kraju na czysto musisz mieć NAJMNIEJ te 4k - i to jeśli żyjesz sam, nie masz dzieci, masz mieszkanie w spadku a nie wynajęte itd. Kto ci nakupuje wstążek albo ścierek za taki hajs?
  • Odpowiedz
@Alzena: matematyka jest prosta i ja absolutnie nie smieszkuje. Wszystko sponsoruje „misiek” lub „inny kotek”. Takich historii jest multum, facet opłaca zusy i podatki a księżniczka zarobi 3k i wszystko od razu wyda. Często jeszcze facet kupuje materiał i inne gowno, często jest to też podpięte pod jego działalność. Mój znajomy robi w meblach, jego żona lepi garnki na instagramie, na miesiąc sprzeda 5, on wszystko opłaca
  • Odpowiedz
Czy ktoś mi może wytłumaczyć jak to jest do cholery możliwe? Wchodzę czasem na różne profile osób które są ✨PRZEDSIĘBIORCAMI✨i oferują np. jakieś haftowane rękodzieło, jakieś badziewne kolczyki, wstążki do włosów….zachodzę w głowę JAKIM cudem one są w stanie się utrzymać na JDG??


@Alzena: Kto ci powiedział, że są w stanie. Bardzo duża część z nich o ile nie większość nawet robi na czarno, a cała reszta (handel) działa taka jakbyś
  • Odpowiedz
@Alzena: To, że tobie się coś nie podoba nie oznacza, że każdemu się nie podoba ¯\(ツ)/¯ wiele osób obecnie takie rzeczy lubi kupować, powoli nawet staje się to coraz popularniejsze więc i więcej ludzi chętniej kupuje takie rzeczy.
Zwykle to nie jest jedyna rzecz, mają normalną pracę, a rękodzieło to po prostu hobby i dodatkowy zarobek. Dużo też zależy od tego jak kto umie w marketing i co konkretnie sie sprzedaje,
  • Odpowiedz
@Alzena: ale wiesz, że większość rzeczy, które widzisz na instagramie to zmyślone gówno, a autorki ładnych zdjęć i relacji to najczęściej gołodupce na utrzymaniu partnera?
  • Odpowiedz
@fuurin: ładnie powiedziane, jednak zbyt na takie pierdoły na rynku polskim jest zbyt mały żeby to mogło się udać.

u mnie w budynku na parterze w lokalu użytkowym którego wynajem kosztuję więcej niż 2-3+ tyś zł lekką ręką pani założyła biznes.
SIedzi i dzierga czapki, szaliki. Inne takie tam. Już ma tak lokal zawalony tym badziewiem, że miejsca zaczyna brakować. ZUSY, srusy, ubezpieczenie lokal = 5+ tyś zł miesięcznie jak nie
  • Odpowiedz
Czy ktoś mi może wytłumaczyć jak to jest do cholery możliwe?


@Alzena: facet sponsoruje
albo mąż/chłopak, albo ojciec ¯\(ツ)/¯

bo wiesz, te wszystkie silne i niezależne ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
  • 0
@Alzena może robią to jako hobby a pracują normalnie na etacie którymi gardzą albo ktoś je sponsoruje, ojciec, mąż pomaga w budowaniu firmy przez córusie albo żonę
  • Odpowiedz
zachodzę w głowę JAKIM cudem one są w stanie się utrzymać na JDG??


@Alzena: Teraz nie trzeba mieć JDG by prowadzić działalność. Jest coś takiego jak działalność nierejestrowana.

Działalność nierejestrowana, nawet jeśli ma wszystkie kluczowe cechy działalności gospodarczej, to wyjątkowo nie jest traktowana jak działalność gospodarcza, o ile uzyskane przychody nie przekroczą w żadnym miesiącu 75% minimalnego wynagrodzenia za pracę


Obecnie to 3225 zł na miesiąc. Jak zarobisz mniej to nie
  • Odpowiedz
@Alzena: to wszystko zależy od tego ile dziewczyna ma obserwujących. Przy 1k nie zarobi na ZUS nawet, przy 10k już da radę się utrzymać z tego. Przy 100k dziewczyna może wrzucić nawet kurs „jak żyć takim życiem jak ona” i zarobić na mieszkanie w rok.
  • Odpowiedz
@Alzena: Mam taką znajomą co skończyła lata temu z ETATEm żeby myśleć o biznesie, nieprzypadkowo chłopakiem a później mężem był gość pracoholik dość wysoko postawiony w firmie IT/marketing koszący dość dobre siano. A to sprzedawała koszulki z nadrukami, a to inne badziewie, prawdę mówiąc nie wiem czy w ogóle nawet 1 szt czegokolwiek sprzedała bo co rusz zmieniała zdanie czym się zajmie lub będzie zajmować, tak mijały lata i oni "razem"
  • Odpowiedz