Wpis z mikrobloga

#kreatyna #mikrokoksy #suplementy #silownia
Panowie mam sprawę, przez 7 lat brałem codziennie 5g czystego monohydratu kreatyny. Jakieś dwa miesiące temu przestałem to brać i przerzuciłem się na jabłczan. Jestem w szoku bo moja twarz wygląda inaczej i nie jest już tak opuchnięta jak przez ostatnie lata. Niestety kolejnym skutkiem jest też to że mam po prostu mniej siły i po 8-10 godzinach snu nadal czuje zmęczenie i ból w mięśniach. Czy ktoś z was przez co podobnego przechodził i czy mi to minie? Czy ciało w końcu się przestawi i te 8h snu będzie wystarczające jak kiedyś???
  • 6
  • Odpowiedz
@xBadBoyx: tak powinno być. jabłczan praktycznie nie działa. mono jest najmocniejsza i to jest cecha kreatyny, że jak się wchłonie, to zatrzymuje wode w organiźmie. kilka razy jak podchodziłem do jabłczanu to bardzo słabo działał, siła tak nie szła. wróć do mono i tyle.

@Loginconajmniej4znaki właśnie jak odstawisz kreatynę i po tygodniu czy dwóch zmniejszy się poziom wysycenia to się odczuje spadek siły i objętości. jak tak nie masz to może
  • Odpowiedz
@xBadBoyx: za małolata jak ćwiczyłem, około 18 lat temu, był bro science, ale podejrzewam że mógł mieć w sobie ziarno prawdy, że kreatyna się lepiej wchłania z dekstroza i firmy np. Trec sprzedawały ową dekstroze czyli drogi cukier prosty. Może chodziło że cukier też wodę pompuje do mięśni, a może chodziło o to żeby było zasadowe środowisko do kreatyny z czego by wynikało że kwaśny jabłczan prawie się nie wchłonie. Ale
  • Odpowiedz