Wpis z mikrobloga

#anime #animedyskusja #koneserslabychbajek

https://myanimelist.net/anime/31442/Musaigen_no_Phantom_World

Myriad Colors Phantom World

Po pierwszym epizodzie byłem bardzo zdziwiony, skąd taka niska ocena tej bajki na MALu.


Gdzieś tam, kiedyś tam, pizło sobie tajne laboratorium i uciekł z niego wirus. Wirus, który pozwala ludziom widzieć duchy ich otaczające, a dzieciakom urodzonym z zarażonych rodziców daje przeróżne moce, dzięki którym mogą wchodzić w interakcję z tymi fantomami. Większość z duchów jest nieszkodliwa, ale cześć z nich trzeba zutylizować i tutaj właśnie wchodzą specjalne dzieciaki. W ramach szkolnych zajęć sprzątają takich delikwentów, w zamian dostając za to różne gratyfikacje.

Główny bohater tej bajki to bezużyteczny NPC, którego rola ogranicza się do wypluwania średnio interesujących ciekawostek. Jest tylko kołkiem, wokół którego zbiera się żeński harem postaci, nota bene, całkiem sympatycznych. Mamy hojnie obdarzoną przez naturę mordoklepiącą Mai, której główną rolą jest dostarczenie fanserwisu. Mamy pyskatą latającą małą wróżkę Ruru, której główną rolą jest dostarczenie fanserwisu. Mamy nieśmiałą i wycofaną Reinę, której główną rolą jest dostarczenie fanserwisu. I tak dalej, etc. No i tutaj pewnie myślicie, że będę narzekał, ale nic z tych rzeczy. Tak się składa, że fanserwis jest tu jednym z lepszych elementów tego tytułu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Niestety jest to bezpośrednia konsekwencja tego, jak bardzo #!$%@? jest reszta tego tytułu.

O ile pierwsze odcinki, gdzie nasz bohater zbiera kolejne członkinie do swojej sekty są ok, to po odcinku piątym, gdzie wchodzi już typowy monster of the week, szorujemy po dnie. Osobiście do głębi uraził mnie odcinek bodajże siódmy z małpą w basenie, będący wręcz jeden do jednego kopią odcinka z rzepą na dachu z Kyoukai no Kanata. Szanowne KyoAni, jak robicie recykling scen, to chociaż czegoś dobrego, a nie najgorszej #!$%@? :|

Co jest dobrego? Bardzo ładna animacja i kilka fajnych fanserwisowych scen. Tyle.


Tak więc bajka bardzo słaba, ale mimo wszystko kara śmierci to jednak według mnie zbyt surowy wyrok dla twórców.
kinasato - #anime #animedyskusja #koneserslabychbajek

https://myanimelist.net/anime/...
  • 1
  • Odpowiedz