Wpis z mikrobloga

Przeprowadzam ankietę z własnej ciekawości. Naczytałem się wielokrotnie ile powinniśmy jeść warzyw i owoców dziennie, tygodniowo. Nigdy nie uważałem że jestem wstanie dojechać do takich gramatur żeby nie czuć że to przesada. W tamtym roku postanowiłem że po dwóch miesiącach typowego jadłospisu pójdę się przebadać. Wszystko w normie oraz brak niedoborów. Ilość warzyw i owoców jaką jadłem tygodniowo nie przekraczała 4kg.

#jedzenie #dieta #dietetyk #gotowanie #gotujzwykopem

Ile zjadasz warzyw i owoców tygodniowo?

  • ~2kg 33.3% (37)
  • ~4kg 17.1% (19)
  • ~6kg 2.7% (3)
  • ~8kg 2.7% (3)
  • >8kg 5.4% (6)
  • <2kg 38.7% (43)

Oddanych głosów: 111

  • 15
  • Odpowiedz
@Liarek123: Czy wrzucanie warzyw i owoców do jednego worka ma sens?

Ba, czy wrzucanie wszystkich warzyw do jednego worka ma sens? Nie każde warzywo będzie działać prozdrowotnie na nasz organizm. Np. czosnek potrafi rozpierdzielić cały dzień osobie z chorymi jelitami przez to jaki jest ciężki. Tak samo rzodkiewka przed którą kilkukrotnie ostrzegali mnie różni gastroenterolodzy, że wcale nie jest tak zdrowym żarciem, jak się powszechnie przyjęło.
  • Odpowiedz
@Liarek123: zależy od sezonu, ale u mnie 4 kg to wykonalne. Jak jest sezon na truskawki, czereśnie, bób, młodą kapustę itd to wiadomo, że je się tego więcej. Na jesień jabłka i moje ulubione dynie. Tylko zima taka, że faktycznie ciężko powiedzieć
  • Odpowiedz
  • 1
@Sayiv: Wrzucane warzyw i owoców do jednego worka nie ma sensu, ale ankietuje żeby sprawdzić jak w ogóle łączona wartość wypada. Nie ma sensu wrzucac warzyw i owoców do jednego worka bo owoce to w głównej mierze fruktoza, woda a warzywa są zdecydowane bardziej napakowane witaminami i minerałami. Natomiast to że ktoś spożywa warzywa które mu szkodzą to już inny problem i nie powinien tego robić i daleko nie trzeba
  • Odpowiedz
@Liarek123: 4kg to ja na pewno zjadam, ale wrzucam wszędzie warzywa i pomidor/jabłko to moja normalna przekąska w ciągu dnia. Za to mój facet jak zje surówkę do obiadu to już ma dosyć na cały dzień xD zup nie lubi. A wyniki ma perfekcyjne bo robi co 3m
  • Odpowiedz
  • 0
@o__0: Uważaj ilościowo na bób, wiem że w sezonie łatwo jest wciągnąć z przyjemnością pól kilo czy nawet kilo, ale bób niestety w dużej ilości sprawi ci nieprzyjemności.

Jeśli zauważasz że w zimę jesz zdecydowanie poniżej 2kg możesz się ratować tak jak ja to robię i dojadać mrożonkami do obiadów
  • Odpowiedz
@Liarek123: Malo precyzyjne pytanie. Bo jak jakis miras wyzej zauwazyl...ziemniaki to tez warzywa. :P
Ale jesli chodzilo Ci o warzywa/owoce w sensie "na surowo" (jakies jablka, banany,kiwi itp) to cale zero :D
  • Odpowiedz
  • 0
@gorzki99: Ale dla mnie to pytanie własnie jest wystarczające, ja również wliczam ziemniaki w warzywa, tak samo wrzucam frytki z ziemniaków w warzywa. Natomiast nie mówie ze ktos ma przeliczać ilość warzyw na podstawie sosów z passaty czy pesto.
  • Odpowiedz
Ale dla mnie to pytanie własnie jest wystarczające,


@Liarek123: No nie wydaje mi sie :)

Raczej jak dietetyk mowi o warzywach to nie ma na mysli ziemniakow z przetworzonego zarcia ze sklepu. (ja kupuje takie gotowe obiady co do mikrofali wsadzisz).
Myslisz ze o to chodzilo dietetykowi mowiac ze trzeba jesc warzywa/owoce? O frytki tez raczej mu nie chodzilo :) No bo idac dalej tym tropem to dzem jest
  • Odpowiedz
@Liarek123: Ja kiedyś z ciekawości ważyłem i wychodzi mi ponad kilogram dziennie warzyw, owoców i kiszonek. Ale głównie to to warzywa robią tą masę. Do każdego posiłku sobie coś wrzucam, a jak jestem głodny między posiłkami to biorę sobie kubeczek pomidorków, paprykę i parę marchewek. Teraz jest sezon to jeszcze więcej owoców się je, głównie truskawki i czereśnie. A z warzyw to szparagi. W maju chyba nie było dnia abym
  • Odpowiedz