Wpis z mikrobloga

#warthunder #vr #oculus da się kupić jakieś budżetowe google, bez cudów nie widów (nawet bez tych kontrolerów jeżeli są takie możliwości), żeby polatać w WT albo innego szturmowika?

Nie musi być wow ultra nie wiadomo co, wystarczy żeby było fajnie. Używka też wchodzi w grę

Do tego gdzieś na YT śmignęła mi reklama serwisu co za stówkę wynajmuje taki sprzęt na miesiąc - to żaden scam, że zaraz okaże się, że coś porysowałem? Ktoś z tego korzystał?
  • 16
  • Odpowiedz
@slawek887: co do wypozyczania za stowke na miesiac to śmierdzi scamem.

Budzetowo to Oculus2, chociaż wedlug mnie warto doplacic do 3.

Jesli cebulacko to przy zakupie ze strony meta masz miesiąc na zwrot ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@slawek887: @Leniek Jeżeli chodzi o plenti to jest to legitna strona, ale faktycznie za porysowanie sprzętu można stracić jakąś tam część depozytu. 120zł/miesiąc jest przy wynajmie na rok. Za pożyczenie na jeden miesiąc cena to 200zł/miesięcznie a używki oculusa quest 2 da się kupić za 500 zł jak się przypoluje.

Bez wątpienia najlepsza dobra opcja obecnie to używany quest 2, da się dorwać za 500-900 zł.
  • Odpowiedz
  • 0
@diarrhoea: tak żem czuł, że to 100 zł to chwyt marketingowy

A ten quest to jakiś standardowy sprzęt, że można oczekiwać plug&play jeżeli gra obsługuje VR?

I używki warto ryzykować z OLX czy allegro, czy lepiej drożej w jakimś komisie jak bierze się telefony albo konsole?

@Leniek Bez przesady, jak kupię i mi się spodoba to w życiu nie oddam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@slawek887 w oficjalnym sklepie meta, nowy quest 2 kosztuje jakies 250 euro i to chyba najlepsza opcja.

Może nie do konca plug and play, ale bardzo latwo sie podpina do kompa z windowsem
  • Odpowiedz
@slawek887: jak dla mnie to plug and play, podpinasz kabel, odpalasz apke i w Steam wybierasz tryb ocolusVR i to tyle.

Zakladajac ze gra jest dobrze napisanan najlepiej na jakim sreddicie czy stronie gry na steam poczytac czy sa jakies problemy
  • Odpowiedz
chociaż wedlug mnie warto doplacic do 3.


@Leniek: Potwierdzam, Q3 zjada dupą dwójkę. Znacznie wyższa rozdziałka, szkła, lepsza responsywność i są jeszcze wygodniejsze, przez co łeb nie boli od dłuższego grania. Dwójka broni się tylko ceną, imo.
  • Odpowiedz
@slawek887: a no i na oculusach masz gry instalowane bezposrednio na urządzeniu. Gdybys bral Questa 3 to mam refli ka z ktorego obaj dostaniemy po 30usd do wydania w sklepie
  • Odpowiedz
@Raffael: jest wart swojej ceny, nawet przy relatywnie niskiej cenie q2 warto wybrać q3. 2,4k za porządny vr bez kabli, stacji bazowych itd to jak za darmo w porównaniu do innych vr na kablu i że stacjami które mają jakosc gorsza a cenę 3x wyzsza. W tej chwili to q3 ma najlepszy stosunek jakosc/cena a nie q2
  • Odpowiedz
@Raffael: przecież nie napisałem że nie. Porównałem q2 do q3 i do innych headsetow. W tej chwili najbardziej się opłaca q3. Oczywiście jak ktoś szuka rozwiązania bezkompromisowego tylko do pcvr to pimax i big screeen beyond, tyle że to koszt ~4xQ3
  • Odpowiedz
@slawek887: Quest 2 cena/jakość wygrywa. Ziomek z Plenti wypożyczał i poleca tę metodę sprwadzenia czy warto. Ja mam Quest 2 i Quest 3 i znajomym swojego questa pożyczam bo nie warto go sprzedawać nawet.
  • Odpowiedz
@slawek887 przekłamuje, bo to nagranie z softu a nie z tego co fizycznie widać na okularach. Miałem problem żeby na treningowej mapie dojrzeć naziemne w symulacji. Bardzo się zawiodłem, a questa puszczałem zarówno po kablu i po wifi6. Fajna zabawka ale imo nie do Warthundera.

Jak się rozglądałem w temacie to niektórzy polecali trackery na głowę do grania przy monitorze.
  • Odpowiedz