Wpis z mikrobloga

@nad__czlowiek: Ten gość jest CEO software house'u, praktycznie wszystkie doniesienia na temat "końca eldorado" to artykuły sponsorowane przez SoDA i zbijanie oczekiwań.

EDIT: w dodatku robią jakieś przestarzałe gówno. Polski dziadhouse'om ciężko zrozumieć, że skończył się czas robienia gówno-projektów na dużej marży, bo zarobki urosły, że zmieniły się trendy technologiczne, że IT jest coraz bardziej danocentryczne, że coraz większą rolę odgrywają systemy rozproszone i tak dalej. Cały ten "koniec eldorado" jest
  • Odpowiedz
@blehblehbleh: klasyczek, było dobrze przed i po pandemii bo hajs z drukarki latał po rynku i marże były wysokie więc się prezesowi dobrze powodziło. Przyszedł kryzys, rynek wymaga realnych rozwiązań i droższych specjalistów zamiast pajacow po bootcampach, a CEO Januszsoftu nie ma żadnego produktu na rynku to się pruje
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: zawsze takie kocopały #!$%@?ą jakieś scrum mastery, hr grażyki CEO CTO i inne prace zapchajdziury organizacyjne

Jakoś wśród inżynierów i innych wykonawców (ludzi którzy więcej czasu spędzają w konsoli / IDE niż jira, excel nie widzę postów typu "płace mi spadły, nie mam zadań, widzę spowolnienie, muszem do biura"

Spowolnienie ? nie wiem, było się nie pchać na atak klonów i robić tego co pozostali. a nie "idem na frontend
  • Odpowiedz