Wpis z mikrobloga

Hejka, jedliście makaron z truskawkami? Rozmawiałam z randomami z północy Polski i powiedzieli że nigdy w życiu nie jedli makaronu z truskawkami i że to musi być jakieś danie regionalne a byłam przekonana, że to danie popularne w całej Polsce i teraz nie wiem
  • 73
  • Odpowiedz
@Nyapi: dolnośląskie - moja mama czasem robiła, połówki/ćwiartki truskawek ze śmietaną i cukrem lekko zblendowane tak żeby soczek puścił. Wcinane na zimno w ciepłe dni, pyszka
  • Odpowiedz
@Nyapi: Jeśli już to z takich rzeczy makaron z jagodami, w sensie z kompotem jagodowym na chłodno (tzn, ciepły makaron, ale chłodny kompot). Albo też zupa owocowa z makaronem, też na bazie kompotu np. z czerwonej porzeczki czy moreli, z wrzuconymi paroma goździkami. Ale to nie są ogólnie rzeczy, za które dałbym się pokroić czy coś. Z podobnych klimatów to jeszcze np. knedle ze śliwką polane roztopionym masłem z bułką tartą
  • Odpowiedz
@Nyapi: Lublin - to było mega danie na lato, truskawki gniecione z cukrem i do tego śmietana, to najlepiej na świderki bo ładnie się oblepiają sosem. Takie chłodzące i odświeżające. Tylko jak to mówi moja mama głodne, bo zjesz i się szybko głodny znowu człowiek robi.
  • Odpowiedz
@Camuflash: dokładnie tak widzę ten temat, aczkolwiek uściślijmy jaki makaron masz na myśli ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Świderki, taki do rosołu czy jeszcze inny, mi najbardziej wchodzi ze świerkami właśnie, a kiedyś jeszcze jadłem z makaronem czekoladowym, Lubella robiła kiedyś takie pene czekoladowe, super to się zgrywało, kilka listków mięty jeszcze do
  • Odpowiedz