Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Powiem ze mam dziwna #depresja
Jestem zalamany ze nie urodzilem sie w #usa ani nie wyjechalem jak moglo to byc prostsze, dzis mam 35 lat i pracuje w zwyklym zawodzie. Mam rodzine, ale od jakichs 4 - 5 miesiecy mysle tylko o tym.
W wolnych chwilach jezdze po stanach na #googlemaps i wyobrazam sobie ze tam mieszkam.

Znam mnostwo minusow mieszkania w stanach ale jakos mnie tam ciagnie.
Tylko nie mam pomyslu jak mialbym taki plan zrealizowac
Dlatego tylko narzekam sobie i jestem smutny( ͡° ^ °)



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 16
  • Odpowiedz
@mirko_anonim byłeś kiedyś? Jeśli nie to wybierz się na wycieczkę, może Ci przejdzie zachwyt, może poczujesz się usatysfakcjonowany samą podróżą, a może się przekonasz, że warto zrobić wszystko żeby się przenieść
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: w USA w obecnych czasach łatwiej trafić na #!$%@? niż w Pl.
Małym nakładem sił i prac z rodziny robotniczej wskoczyłem na średni szczebel kierownictwa z perspektywa na wyższy szczebel za kilka lat przy 40+. Nie jest to american dream, ale bycie w top 10% jakości życia na świecie w zupełności mi wystarcza.

Sobie na starość wyskoczę na 4 tygodnie do USA i mi wystarczy.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @xentropia bylem raz, bardzo mi sie podobalo, drogi to byl wyjazd, nie stac mnie zeby regularnie po kilka tygodni spedzac

@booolooo no nie do konca prawda. sprawdz np stosunek zarobkow do cen nieruchomosci. w najdrozszych regionach zbliza sie do default city a w innnych jest duzo taniej


  • Odpowiedz
  • 1
Mam znajomych w USA.
2 etaty teraz żeby wiązać koniec z końcem to standard.

American dream był ale 30 lat temu.
  • Odpowiedz
2 etaty teraz żeby wiązać koniec z końcem to standard.


@xgalx: pracuja na 2 etaty czyli 80 godzin w tygodniu, czy po 20 w dwoch pracach?
pracuja tak bo zyja biednie jak w polsce ludzie czy dlatego, ze maja dom 250 m2, 2 nowe samochody z salonu i basen?
  • Odpowiedz
@Gieraryhir:

jesli nie jestes specjalista, np. IT z bieglym angielskim, to gowno bys tam mial + brak opieki zdrowotnej.


95% Amerykanow ma opieke zdrowotna. Jest ona rowniez darmowa dla osob 65+.

Nie wypowiadaj sie w tematach o ktorych nie masz zielonego pojęcia.
  • Odpowiedz
@xgalx: no bo jak na reddicie pociganiesz takie osoby za jezyk to sie okazuje zwykle ze dwa etaty dla nich nie znacza fizycznie 2 pelnych etatow tyle ze na pol pracuja w dwoch pracach, nie jest to super wygodne, ale nie jest to jednak 80 godzin tygodniowo
  • Odpowiedz