Wpis z mikrobloga

Robi ktoś w Angular Material? Zaktualizowałem wersję z jakiejś archaicznej do najnowszej. Poszło w miarę gładko, ale posypały się dialogi, bo postanowili dodać jeszcze 2 tagi wewnątrz <mat-dialog-container> i trochę pozmieniali style. Największy problem mam z przyciskiem zamykania okna, bo ten przycisk powinien znajdować się poza oknem dialogowym (nad prawym górnym rogiem). Wcześniej załatwiłem to dyrektywą i ustawianiem pozycji przycisku za pomocą JS. Teraz przycisk jest ukryty i nie mogę dojść, co go przesłania, bo żaden element wyżej nie ma overflow: hidden. Czy da się to zrobić jakoś prościej? Wiem, że jest też CdkDialog i można tam przekazać własny komponent kontenera, ale zdaje się, że stracę część funkcjonalności z MatDialog, poza tym nie ustawię domyślnej konfiguracji globalnie dla całej apki jak poniżej. No i znów wszystkie style do zmiany, bo są globalnie w styles.scss, chyba głównie z mat- na cdk-.

{
provide: MAT_DIALOG_DEFAULT_OPTIONS,
useValue: {hasBackdrop: true, autoFocus: true, width: config.modalSize}
}

#angular #programowanie #frontend #materialdesign
  • 4
  • Odpowiedz
@Hepar: Migruję z bodajże 11 do 17, czyli z 17 do 18 też czekają mnie jazdy. Coraz bardziej mam ochotę porzucić Materiala, bo grafik i tak dużo rzeczy zrobił po swojemu i tylko dużo jest zabawy, bo komponenty Materiala bardzo trudno stylować, a po aktualizacji i tak się wszystko rozsypuje. Nie wiem, może już lepiej PrimeNG, Clarity lub jakiś inny framework.

MatLegacyDialog


@Futhark: tymczasowe rozwiązanie, ale za jakiś
  • Odpowiedz
@SendMeAnAngel z doświadczenia polecam spróbować podsunąć mu UI kita, np do Figmy i niech czerpie z tego gotowca. Inaczej siłą rzeczy wymyśli coś innego i będziesz się siłował z dostosowaniem - czy to PrimeNG czy Materiala.
  • Odpowiedz