Wpis z mikrobloga

  • 306
@Novameh: zupełnie jak mój sąsiad. Zainstalował sobie fotowoltaikę a potem stał pół dnia, patrzył na te #!$%@? panele a jak ktoś przechodził to zagadywał i zachwalał jaki to wspaniały wynalazek. Raz nawet namawiał sąsiadkę żeby też założyła, nawet jej da namiary na firmę co mu to robiła. #!$%@?, jak jakaś sekta
  • Odpowiedz
@Novameh: mój teść tak robił. Miał jakiś moduł wifi który po zalogowaniu pokazywał mu różne statsy. Sprawdzał je regularnie i wrzucał do master excela
  • Odpowiedz
@bboymc: teraz to juz nie masz czego, jak zmienili zasady to juz dawno przestalo się opłacać. Ci co zalapali sie na stare maja spoko jesli nie wycofa sie rzad z umowy ze im utrzymaja system rozliczen stary 15 lat xD
  • Odpowiedz
@sEB-q: Szwagier sobie zamontował nie dość, że płaci teraz 300 zł raty za panele to jeszcze przyszło mu rozliczenie do dopłaty 3 tysiące. Miało być super a wyszło jak zawsze
  • Odpowiedz
@Novameh: Moj ojciec przez pierwsze tygodnie jak mu zainstalowalem i polaczylem apke producenta, to co chwila sprawdzal, teraz w sumie ma w dupie, jedynie placi raty za fotowoltaike bo stara umowa, gdzie przy zuzyciu byloby z 2-3x drozej za prad xD
  • Odpowiedz
przyszło mu rozliczenie do dopłaty 3 tysiące. Miało być super a wyszło jak zawsze


@mako37: jak to możliwe? Co i raz czytam, że ktoś założył panaele i buli w #!$%@? za prad. Jak to możliwe skoro nawet jak te nowe zasasdy rozliczania nadwyżki są gorsze to wciąż przecież część bieżącego zużycia powinna pokrywać instalacja.
  • Odpowiedz
@o__0: Wypisz wymaluj u mnie to samo. Dwóch sobie to zrobiło i gadają tylko o tym jak #!$%@? i jeszcze pretensje mają dlaczego Ty tego jeszcze nie masz, kiedy zamierzasz założyć i na co w ogóle czekasz?
  • Odpowiedz
@xqwzyts: Nie wiem jak dla mnie zimą chyba najwięcej prądu idzie bo piec pompka itp. a słońca brak. Niby próbował się dowiedzieć czemu tak ale odsyłali go do innych oddziałów.
  • Odpowiedz
@o__0: Powiedz mu, że idiota. Im mniej sąsiadów ma panele tym lepiej, bo latem jak napięcie w sieci przekroczy 256 v to falownik wyłącza panele i nici z całej produkcji. Panele opłacają się jak mieszkasz na odludzi, albo sąsiedzi nie mają w ogóle.
  • Odpowiedz
@Novameh: Ta, mój już domontował kolejne panele bo za mały uzysk był :P
Rok chyba mnie męczył żebym mu aplikację na komórkę zainstalował do podglądu :)
  • Odpowiedz