Wpis z mikrobloga

@mako37: To przez lato powinien naprodukować, chyba, że to mała instalacja i większość zużywał na bieżąco. Jest jeszcze opcja, że nic nie produkował bo napięcie w sieci było za wysokie. Ale prądu to chyba sporo zużywa jak dopłaty miał 3k, a ja za cały rok mam niecałe 4k XD
  • Odpowiedz
zachwalał jaki to wspaniały wynalazek


@o__0: Ale to jest wspaniały wynalazek, do tego ten kto założył do kwietnia 2022 to już jest w ogóle wygrany :)
  • Odpowiedz
@xqwzyts Bo ludzie zakładają pompy ciepła a się okazuje że panele zima produkują bardzo mało prądu i musisz kupować i płacić duże rachunki, marketing firm sprzedających panele i pomp po prostu im wyprał mózg i się złapali na to.
  • Odpowiedz
@o__0 no to już gość troszkę nawiedzony ja się jaralen przez llpierwsze miesiące porównywałem sobie na aplikacji uzysk dzienny itp pokazywałem żonie etc. Teraz sobie sprawdzę raz odruchowo na aplikacji uzysk miesięczny, porównam sobie rok do roku jak to wychodzi i tyle
  • Odpowiedz
@o__0: ja jestem przekonana ze ludzie ktorzy tak robia to ci, ktorzy szybko zaluja swojej decyzji i z uwagi na to, ze lepiej beda sie czuli jak inni tez beda mieli #!$%@? tak jak oni i wywala na cos kase/podejma zla decyzje, to namawiaja kazdego na podjecie tego samego kroku az do porzygu
  • Odpowiedz
@o__0:

Raz nawet namawiał sąsiadkę żeby też założyła, nawet jej da namiary na firmę co mu to robiła.


Na fotowoltaice za nagonienie klienta są bardzo dobre prowizję, przez dopłaty rządowe marże wywaliły mocno do góry xd Nie bez powodu ten telemarketing w to poszedł na ostro
  • Odpowiedz
@Novameh: Mam tak w aucie. Panele na dachu akumualor w środku.
Całość tj akumulator 155ah, panele 180W z konorolerem PWM, przetwornica 1500w z czystym sinusem wyszła jakoś 1500zł
ale jaka radocha gdy jak brakło prądu to lodówke w domu po przedłużaczu podłączyłem, albo pompkę od basenu. Już nie mówiąc o lodówce na wyjeździe czy ledach w środku. Super sprawa. Jakbym miał kiedyś kasę na zrobienie lepszego kampera to bym sobie kontrolet
  • Odpowiedz
@o__0: Powiedz mu, że idiota. Im mniej sąsiadów ma panele tym lepiej, bo latem jak napięcie w sieci przekroczy 256 v to falownik wyłącza panele i nici z całej produkcji. Panele opłacają się jak mieszkasz na odludzi, albo sąsiedzi nie mają w ogóle.


@Nowystaryziel: lub masz magazyn energii.

Znajomy założył 3 trackery po 9 Kw za około 100k do tego magazyn energi za jakieś 80k, i ma to nie podpięte
  • Odpowiedz
@PiersiowkaPelnaZiol: Chodzi Ci o drogie akumulatory, których sprawność wraz z czasem spada?
Czy może o wirtualny magazyn energii?
Mnie panele 3,5 kw po dostaniu dofinansowań i odliczeń od podatku wyniosły 12k zł. Wszystko było cacy, aż sąsiedzi nie zaczęli sobie też zakładać i w tym roku już od końca marca do kwietnia mam praktycznie codziennie falowniki odłączone chociaż raz na 10 minut. Tak ogromnej kasy nie zamierzam inwestować, bo to i
  • Odpowiedz
@o__0: no i jak założył na starych zasadach to już mu się zwróciło albo zwróci w ciągu roku, więc to miło z jego strony, że namawiał innych
  • Odpowiedz
pracuje w branży, i zgłoszeń o przeciążonej linii AC przetwarzamy SETKI. to jest szalone


@pepushe: Skoro przeciążenie sieci to problem to niech nam wreszcie zaczął sprzedawać ten prąd po realnych stawkach. Jak się społeczeństwo nauczy, że o 12 jest nadmiar i można za darmo wstawić pralkę i zmywarkę, to się problem rozwiąże.

A na razie to sprzedają nam po stałej wysokiej stawce a kupują za grosze, albo odłączają...
  • Odpowiedz
@vnzb92: masz taryfę gw12 i właśnie 2 razy tańszy prąd w godzinach 13-1500, oraz 22-0600. Dodatkowo weekendy.
@pepushe sieć jest przeciążona bo masowa instalacja paneli pv to logiczny bezsens jeżeli nie mamy dużego zużycia prądu. ¯\(ツ)/¯ Latem i wiosną energia jest marnowana, a sieć nie jest w stanie tego odebrać. Tak właśnie się dzieje jak urzędnicy, rząd i politycy za coś się biorą- często to nie ma logicznego sensu, a nikt
  • Odpowiedz
@xqwzyts: może zamontował pompę ciepła w niedocieplonym domu bez podłogówki. Pompa ciepła zimą zużywa ponad 1000 kWh miesięcznie kiedy panele nie produkują prądu i tyle z oszczędności i ekologii.
  • Odpowiedz