Wpis z mikrobloga

Cześć ! Mam problemy z kolanem, kolejni ortopedzi nie widzą problemu, bo rezonans wychodzi w miarę dobrze tj. bez większych uszkodzeń strukturalnych. Dałem się już namówić na 3x zastrzyk z PRP i zastrzyki z kwasem hiaulronowym (po jedno na kolano). A kolano jak bolało tak nadal boli - cały czas pstryka w dość niekomfortowy sposób przy każdym wyproście i zgięciu po zewnętrznej stronie, po niewielkim wysiłku czuje jakby obrzęk w środku kolana i mam wrażenie, że zbiera się delikatnie płyn w pod kolanem. Ciężko jest stwierdzić konkretne miejsce gdzie boli - boli mnie cały staw jakby w środku ze wskazaniem na zewnętrzną i tylną część kolana. Moim zdaniem ewidentnie jest coś nie tak. Pracowałem też z fizjo z przeszłością w kadrze olimpijskiej - wzmacnialiśmy tylną taśmę, pośladki, rozbijaliśmy punkty spustowe. Wszystkie wizyty były u (chyba) renomowanych ortopedów. W połowie lipca mam kolejną wizytę. Słyszałem też o nanoskopowym badaniu kolana - mniej inwazyjnym jak artroskopia i można ocenić staw bezpośrednio, lepiej jak MRI. Coś możecie doradzić ? Mieliście jakieś doświadczenia z nanoskopią czy z kolanem, które nie chce się naprawić?
Jest to dla mnie szczególnie dobijające, bo zawsze byłem mega aktywnym chłopakiem, nigdy nie miałem problemów z wagą (częściej z niedowagą), a bujam się z tym kolanem już ponad dwa lata, podczas których ANI RAZU nie byłem sobie pobiegać czy pokopać sobie w piłkę, a wciąż jeszcze nie przekroczyłem 30 lvl i chciałbym w pełni korzystać z życia :(

#kolano #fizjoterapia #kolana #ortopedia #kontuzje #smutnazaba #artroskopia #nanoskopia
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

zastrzyki z kwasem hiaulronowym


@Mddzms99: mi ortopeda powiedział że to wyciąganie z ludzi kasy. Że hialuron działa kilka miesięcy i tyle. Medycyna ponoc już rezygnuje z tego.
  • Odpowiedz
  • 0
@Poemat: Badanie
Opis
Rozpoznanie (ICD-10): M23
Badanie MR stawu kolanowego prawego.
Technicznie badanie wykonano w sekwencji TSE w obrazach T1, T2 i PD zależnych.
Kształt i sygnały
  • Odpowiedz
  • 2
@Poemat: Oki, czyli dobry Fizjo powinien załatwić temat ? Kurczę, a ja już się mentalnie szykowałem na operacje. A powiedz mi proszę - zanim kogoś znajdę - czy moge robić coś uniwersalnego na te kolana by sobie jakoś pomoc ? Rolowanie, wzmacnianie przyśrodkowej części itp ?
  • Odpowiedz
@Mddzms99: Miałem chrupiące kolano, a jak zginałem nogę, to czułem jakbym miał piłeczkę tenisową wsadzoną między udo a łydkę. Cały poprzedni sezon nie jeździłem na rowerze, bo bolało i chrupało przy każdym naciśnięciu pedału. Mogę napisać, co mi pomogło, chociaż to jest bardzo niepopularny temat na wipoku. Odstawiłem węglowodany, zwłaszcza cukier i produkty zbożowe, odstawiłem tłuszcze roślinne oprócz oliwy z oliwek i wysoko przetworzone produkty. Dołożyłem do diety więcej tłuszczów
  • Odpowiedz