Wpis z mikrobloga

Five w Gdańsku, wizualka vs życie.
Już się nie będę pastwił nad nadbrzeżem i jachtem bo to powiedźmy developer powie że to nie było cześci inwestycji, ale to jest totalnie inny budynek. Inne okna, materiały, układ balkonów, taras na dachu itp. itd.

Jak to wygląda w praktyce?
- kupujesz mieszkanie i jest zapis w prospekcie "ta wizualka nie ma związku z inwestycja zobowiazuje opis", a połowa nie przeczyta tego zapisu?
- dają Ci aneks "zamiast logii z panelami na elewacji i przeszkelniem dostaniesz parapet na fajke" i podpisujesz albo developer zrywa umowę, da Ci z 5 tys. zł za zerwanie, a i tak ma na twoje miejsce następnych?

#mieszkania #nieruchomosci #gdansk
Radus - Five w Gdańsku, wizualka vs życie.
Już się nie będę pastwił nad nadbrzeżem i ...

źródło: Zdjęcie WhatsApp 2024-05-20 o 16.06.28_2bc7a222

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@Radus: xDDD To nieźle ich wyruchali. Dlatego ja szukałem bloku z PRL'U. Przynajmniej mam pewność, że jeszcze trochę postoi i nie kupuje kota w worku.
  • Odpowiedz
@Radus: Zapomniałeś dodać, że zdjęcie zrobione jest z ruchliwego mostu i te okna na 4 piętrze będą miały na wysokości wzroku samochody i tramwaje. Jak ostatnio tam jechałem, to rozmawialiśmy o tym z żoną, że to chyba jakieś kwatery pracownicze, bo niemożliwe, żeby ktoś chciał tam mieszkać.
  • Odpowiedz
@Tang0: w #!$%@? duże, bo strefa 1 blisko do ścisłego centrum. Warto dodać, że za tym budynkiem działają prężnie różnorakie hale magazynowe, składy drewna, złomowiska, składy odpadów XDDD
  • Odpowiedz
@Radus: Całość sprzedana pod wynajem jednemu podmiotowi. Pewnie się dogadali że tną koszty i tyle. Szkoda tylko, że zwykli ludzi będą musieli patrzeć na to gówno przez kolejne 100 lat.
  • Odpowiedz
Z drugiej strony jest nasyp ulicy Siennickiej i most nad rzeką po którym jeździ tramwaj. W okolicach Martwej Wisły tramwaj jest mniej więcej na poziomie drugiego piętra ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@Radus: wielu deweloperach ma w umowach tam gdzie są konkrety opcje „lub/lub” na wiele rzeczy. W robygu koleżanka miała w kwestii balkonu mieć na nim „balustradę lub pleksi” a na podłodze „płytki lub beton”. Miała beton i w sumie nie było to niezgodne :) ale tak porównując to wydaje mi się, że na tej wizce być po dwa balkony na jednej płycie - czyli coś, czego nam nowe prawo bydowlane zakazało
  • Odpowiedz