Wpis z mikrobloga

@agencja_bebenstwa_warmianskiego:

będziesz dziś na studiach? XD kto tak mówi


nikt tak nie mówi w tym kontekście, bo wyrażenie "być na studiach" oznacza "być studentem", a nie obecność na zajęciach

ona ma raczej blade pojęcie o studiowaniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Mam wrażenie, że te posty są adresowane do jakichś ludzi co żyją pod kamieniem.


@Dlkvv: Ich posty są adresowane do jakiś nizin społecznych - ludzi dla których zakupy w galerii handlowej czy wyjazd za granicę to oznaka życiowego sukcesu. On serio myślą, że są jakąś turbo elitą w Polsce, bo kupili markowy pasek do spodni, zjedli sushi na mieście i polecieli Wizzairem do Turcji ¯\(ツ)/¯

Moim zdaniem oni mają mentalności
  • Odpowiedz
  • 1
@Pan_Tarei No dobra, to raczej mówisz o nieobecnościach na ćwiczeniach, a nie frekwencji na studiach xD Nigdy się z czymś takim nie spotkałem, by uczelnia mierzyła frekwencję ze wszystkich zajęć. Może jest tak na jakichś najgorszych prywatnych uczelniach, żeby "studenci" bywali częściej niż w sesji xD
  • Odpowiedz
no właśnie, u mnie był brak zaliczenia ćwiczeń jak ktoś miał więcej niż 2 nieobecności. Wyjątkowo sympatyczna pani doktor uwaliła typa bo był w szpitalu przez miesiąc


@Pan_Tarei: jak studiowałem na Polibudzie Warszawskiej to były jedne ćwiczenia na których trzeba było mieć 100% obecności żeby zaliczyć - ale na koniec nie było żadnego kolokwium czy projektu - po prostu zaliczenie było za uczestnictwo w zajęciach na których profesorek tylko omawiał tematy XD ale na innych wykładach czy zajęciach to tylko na niektórych było co najwyżej sprawdzanie obecności i straszenie że można mieć 30% nieobecności, ale jak w praktyce z uwalaniem z tego powodu było to nie wiem, bo zrezygnowalem z tego kierunku studiów przed pierwszą sesją xD

Potem jak studiowałem inny kierunek na prywatnej uczelni to praktycznie na każdych zajęciach bylo straszenie że można mieć tylko 30% nieobecności, bo inaczej nie zaliczają przedmiotu, a w praktyce to najwyżej tylko komentowali że brak obecności i prawie zawsze obniżali ocenę za to, ale za to każdy przedmiot miał na zaliczenie kolokwium, egzamin albo
  • Odpowiedz
  • 0
@pieknylowca na zajęciach, na uczelni, na praktykach, w pracowni, ale na studiach to w życiu nie słyszałam xd niech ktoś jej to w komentarzu napiszę xd
  • Odpowiedz