Wpis z mikrobloga

#stomatologia Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić, po co ludzie chodzą, do dentysty, by naprawiać, zęby skoro są implanty dentystyczne, które pełnią funkcję zęba nie gorzej niż prawdziwy ząb nie podlegają próchnicy i są, dożywotnie tytanowa śruba zrośnięta z kością nie podlega korozji i będzie, w kości szczęki jeszcze długo po śmierć użytkownika sztuczna korona nie podlega korozji więc dlaczego ludzie nie wyrywają sobie nawet zdrowych zębów i nie zastępują ich implantami czy w grę wchodzi cena 5000-6000 zł za ząb zamiast 1500 zł za leczenie naturalnego zęba?
  • 31
  • Odpowiedz
@Orbiter01: Bo to jest operacja. Jak dojdzie do błędu lekarskiego, typu zakażenie, to dojdzie do zakażenia kości, co jest bardzo niebezpieczne.
Nawet jak się powiedzie, to będziesz przez parę dni wyłączony z życia.
  • Odpowiedz
  • 3
@Orbiter01 są dużo droższe, ciężko dorabiać na sztuki więc być musiał całe części uzębienia jednocześnie albo całą gębę na mocowaniu, no i z czasem często się obluzują i trzeba śmigać na serwis ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 0
są dużo droższe, ciężko dorabiać na sztuki więc być musiał całe części uzębienia jednocześnie albo całą gębę na mocowaniu, no i z czasem często się obluzują i trzeba śmigać na serwis ( ͡º ͜ʖ͡º)


@Nushid: Co ty! Nie obluzowuję się tytanowa śruba która jest umieszczana w dawnym korzeniu po zębie zrasta się z kością i jest bardzo trudno ją wyciągnąć sama z pewnością się nie
  • Odpowiedz
@SkrytyZolw: Ty lepiej zobacz, czy to jest cena wsadzenia samej śruby (implantu) czy cena implant + korona tymczasowa+ korona docelowa + łącznik + cała reszta (czyli wszystko od A do Z). A jak dojdzie np potrzeba podniesienia zatoki to koszty rosną jeszcze bardziej.
  • Odpowiedz
@Magiel-19: Ale ja wiem jakie dokładnie są koszty, bo tam pracowałam kilka lat xD Mówię o pełnej cenie implantu i korony, czyli 5000-6000 zł za całość, w tym śruba gojąca, wizyty kontrolne, zdjęcia rtg itd. Cena szablonu chirurgicznego, diagnostyki czy ewentualnej augmentacji kości jest liczona oddzielnie.
  • Odpowiedz