Wpis z mikrobloga

#fantazmaty #fantastyka #fantasy #literatura #ksiazki #czytajzwykopem #ebook #ebooki #rozrywka #ksiazka #horror #groza #literatura

Wyjątkowo nie wołamy tym razem do znaleziska o premierze, bo tą mieliśmy przedwczoraj. W końcu, po kilku latach, postanowiliśmy wrócić do druku antologii, "pilotażowo" rozpoczynamy od końca z 3 tytułami (w tym najnowszym, czyli "Na zgliszczach"). Na wykopie mieliśmy sporo zapytań o papier, w miarę możliwości chcemy dotrzeć do wszystkich zainteresowanych, dlatego prosimy, żebyście przymknęli oko na to jedno wołanie więcej, na dodatek 2 dni później.

I naprawdę bardzo prosimy, żeby w formularzu nie pojawiły się fałszywe deklaracje – ceny książki będą zależne od wysokości nakładu, nie zarabiamy na tym, więc w przypadku, gdy dostaniemy dużo "nieaktualnych" zgłoszeń, tak naprawdę jeszcze do tego dopłacimy.

Wszystkie informacje znajdują się tutaj:

https://docs.google.com/forms/d/11Z0UrPyv7yn1gVUHEKzrt36PVpCg7BE85BU2DBPBekY
  • 44
  • Odpowiedz
Dlaczego nie da się w formularzu wybrać 0?

Może kogoś nie interesują któryś ze zbiorów ale chciał by pozostałe? Np ten najkrótszy a ale chciał by mieć w wersji książkowej opowiadania normalnych rozmiarów.
  • Odpowiedz
  • 3
@Fantazmaty: A ja uważam, że powinniście na tym wydaniu zarobić. Darmowe antologia są świetne, ale fizyczna książka, skoro już ktoś i tak zdecyduje się zapłacić, to jakby produkt premium w tym wypadku. Powinniście dostać coś za trud przygotowania książki i oczywiście odpowiednio do wkładu, podzielić się z autorami.
  • Odpowiedz
  • 0
@Altar: byłoby to, delikatnie mówiąc, problematyczne. Po pierwsze nie mamy firmy, a już sam ten fakt utrudnia prowadzenie takiej sprzedaży. Po drugie musielibyśmy uzyskać jednogłośną zgodę wszystkich autorów, a jeszcze nagrodzić osoby, które uczestniczyły w przygotowaniu tych antologii. Taka szybka kalkulacja przewidywanej sprzedaży z jakąś normalną ceną podzielona przez liczbę zaangażowanych osób - optymistyczny scenariusz jest taki, że może kupiliby sobie za to piwo w stylu tyskiego czy żubra. ;) Jeśli
  • Odpowiedz
  • 0
@Altar: tak nawiasem, kiedyś liczyliśmy – tekst od momentu przysłania do nas do wydania widzi średnio 20 osób, w komercyjnych wydawnictwach zazwyczaj są to maks. 4 osoby.
  • Odpowiedz
  • 0
@Fantazmaty: Tak właśnie przeszło mi przez myśl, że zarobek mógłby być mniejszy, niż "popsucie wizerunku" (bo dla wielu osób, zarabianie to zło). Szkoda. Odwalacie świetną robotę i nawet mój folder z opowiadaniami nazwałem "Fantazmaty i inne opowiadania" :)

tekst od momentu przysłania do nas do wydania widzi średnio 20 osób, w komercyjnych wydawnictwach zazwyczaj są to maks. 4 osoby.

Czyli, że bardziej się przykładacie?
Bo widziałem jakieś literówki w przedmowie i
  • Odpowiedz
  • 0
@Altar: jeśli pamiętasz te literówki, to podeślij nam w wiadomości prywatnej namiary na nie, poprawimy. Ogółem to tak, staramy się, ale też nie ukrywamy, że po prostu nie da się zrobić antologii idealnej, w tylko jednym zdaniu można popełnić kilkadziesiąt, jeśli nie kilkaset błędów w różnych konfiguracjach, język polski jest jednak dość skomplikowany. ;) Ale literówki RACZEJ nie powinny zależeć od formatu czy czytnika. Na naszą obronę dodam tylko, że jeśli
  • Odpowiedz
@Fantazmaty: Na szczęście to wygląda jednak na jakiś błąd u mnie. Żaby Wam nie zawracać głowy, ściągnąłem PDF-a dla porównania i tam wszystko jest jak należy. Wygląda na to, że moja aplikacja-czytnik zamienia niektóre dywizy na spacje (na screenie, słowo "wio tkie"). Tak też podejrzewałem, że nie przeoczylibyście takiej oczywistości. Mój czytnik jest raczej niszowy, więc nie ma się czym przejmować :)

Praca nad takim projektem musi być satysfakcjonująca. Język polski,
Altar - @Fantazmaty: Na szczęście to wygląda jednak na jakiś błąd u mnie. Żaby Wam ni...

źródło: temp_file6075345786289638870

Pobierz
  • Odpowiedz